Webinar o otwartych zasobach edukacyjnych na uczelniach

Karolina Grodecka

14.10.2015

Jak uatrakcyjnić wykład, prezentując ciekawy film bez konieczności jego samodzielnego nakręcenia? Otwarte Zasoby Edukacyjne są rozwiązaniem. Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki akademickie do udziału w bezpłatnym webinarze na temat Otwartych Zasobów Edukacyjnych w kontekście specyfiki ich pracy.

Celem spotkania jest zdobycie umiejętności wyszukiwania i wykorzystania istniejących otwartych zasobów przydatnych dla nauczanego przedmiotu.

W rezultacie szkolenia uczestnicy będą:

rozumieli różnicę między wykorzystaniem OZE i zasobów objętych tradycyjnym prawem autorskim,
potrafili korzystać z OZE zgodnie z warunkami licencji,
znali najpopularniejsze wyszukiwarki OZE, serwisy i repozytoria OZE na poziomie akademickim,
potrafili efektywnie wyszukiwać różne rodzaje OZE na potrzeby prowadzenia zajęć (grafika, wideo, audio, podręczniki, animacje, etc.)

Webinar jest organizowany przez Koalicję Otwartej Edukacji w ramach Tygodnia Otwartej Nauki.

Data: 22 października 2015, godz. 17:00-18:00

Rejestracja: zapisy do 20 października za pośrednictwem formularza. Osobom zarejestrowanym zostaną przesłane mailem niezbędne informacje dostępowe w dniu 21 października.

Forma: webinar (wykład online)

Wymagania: należy posiadać komputer z dostępem do internetu, przeglądarkę obsługującą format flash (zalecana najnowsza wersja Chrome) oraz słuchawki

Potwierdzenie: zaświadczenie o udziale w webinarze

Kontakt: Karolina Grodecka karolina.grodecka@agh.edu.pl +48 12 617 37 69