Co robimy

Prezentacja multimedialna – zapisy otwarte!

Prezentacja multimedialna – zapisy otwarte!

Projektować, to znaczy czynić komunikat tak prosty i jasny dla odbiorcy, jak to tylko możliwe.” Garr Reynolds, Presentation Zen.
Multimedialne prezentacje to jedno z najpowszechniejszych współcześnie edukacyjnych narzędzi. Wspiera wykłady, warsztaty, inspirujące przemówienia, przedstawianie prac naukowych czy biznesowych koncepcji. Nic dziwnego, że kwestia projektowania prezentacji – stała się sama w sobie przedmiotem nauki!

Możesz się tej sztuki uczyć już wkrótce z nami w Centrum e-Learningu AGH!

(aut. Emiliand de Cubert)
 
Mówimy o projektowaniu, ponieważ na końcowy efekt składa się wiele elementów i prezentacja okazuje się być złożonym wyzwaniem.
Z pewnością wie o tym Nancy Duarte, autorka książki Slide:ology albo Garr Reynolds (Zen prezentacji) – będziemy korzystać garściami z ich nauk!
Zastanowimy się w pierwszym rzędzie nad tym, kim jest nasz odbiorca, co jest naszą główną myślą do przekazania (tzw. big idea) oraz ułożymy wszystko w logiczną strukturę.


Kolejne kroki zaprowadzą nas do świata wyrabiania w sobie estetycznego smaku. Grafiki, kolory, czcionki, wykresy – jak to wszystko dobrać i skomponować? Czy efekty 3D to jest to, czego potrzebujemy, a może jednak wybrać minimalizm i skandynawską surową prostotę? W duchu maksymy less is more! Sugestia Emilianda de Cubert tuż obok i na jego stronie!

W trakcie naszego kursu będziemy zderzać się z niejednym mitem i nauczymy rezygnować śmiało ze wszystkiego, czego za dużo. Zwłaszcza z tekstu! W zamian poznamy miejsca, gdzie legalnie możemy skorzystać z ikon, zdjęć, fontów i… czego sobie tylko dusza designera zapragnie!
 
 
Jeśli ta krótka zajawka Cię zainteresowała, to zajrzyj na stronę z zapisami na nasze kwietniowe szkolenie!

Szczegółowy opis szkolenia i informację o rejestracji znajdziesz na stronie:

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA