Rywalizacja czy współpraca? Kilka słów o grywalizacji w edukacji

Gdy planujemy proces nauczania, coraz częściej zadajemy sobie pytanie nie tylko o to, jakich wiadomości mamy nauczać, ale również w jaki sposób oraz jakie kompetencje powinniśmy rozwijać? Czy nasi studenci powinni rywalizować, a może współpracować?

Wtedy pojawia się kolejne pytanie: jak osiągnąć konkretne zachowania lub nawyki uczenia się u studentów?

A gdyby tak…
zgrywalizować zajęcia, sięgnąć po motywację i mechanikę wykorzystywaną podczas konstruowania gier i zastosować grę jako metodę dydaktyczną?

Zapraszamy na rozmowę o grywalizacji, rywalizacji i współpracy w kontekście nauczania!

Prowadzenie: Magdalena Wierzańska AGH
Prelegenci: Aleksandra Wilk (WZ AGH) i Wojciech Rzadek (twórca gier planszowych)

Rywalizacja czy współpraca? Kilka słów o grywalizacji w edukacji [24.01.2023] WYDARZENIE ODBYŁO SIĘ