Językowa grzeczność dla dydaktyków

Językowa grzeczność dla dydaktyków [13.04 – 4.05]

Mówienie w obcym języku, nawet biegle, to czasem stąpanie po kruchym lodzie. Nieznajomość niuansów językowych, dzięki którym uzyskujemy efekt grzeczności może prowadzić do tego, że jesteśmy odbierani jako osoby mało uprzejme, a czasami wręcz niegrzeczne. Jak zatem wypowiadać się, kiedy nawiązujemy międzynarodową współpracę w środowisku akademickim? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie zwroty warto przyswoić?

W ramach szkolenia:

• odbędzie się pięć tematycznych spotkań, dotyczących m.in: uprzejmego wyrażania sprzeciwu, komunikacji ze studentami z programu Erasmus i inne;
    • nauka polegać będzie przede wszystkim na treningu sytuacji komunikacyjnych, w mowie i w piśmie.

Forma: spotkania online na Platformie MS Teams
Daty szkolenia: środy w godz. 10:00 – 11:30; w dniach: 13, 20 i 27 kwietnia oraz 4. i 11. maja
Potwierdzenie: zaświadczenie
Prowadzenie: Anna Weeks, Grzegorz Bełza

Deklaracja uczestnictwa

W związku z finansowaniem szkolenia przez projekt IDUB, przy zgłoszeniu, konieczne jest zapoznanie się z zasadami szkoleń IDUB (w przygotowaniu) oraz wypełniona i podpisana deklaracja uczestnictwa w szkoleniu.
Wypełnioną deklarację przynieś lub prześlij skan do Centrum e-Learningu na adres cel@agh.edu.pl najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Opanowanie odpowiednich zwrotów grzecznościowych jest bardzo pomocne w kontaktach np. z zagranicznymi uczelniami i ośrodkami badawczymi.

z ewaluacji szkolenia

Wiedzę wykorzystam pisząc maile do profesorów zza granicy, na konferencjach, w rozmowach ze studentami z Erasmusa.

z ewaluacji szkolenia

Treści przedstawione na szkoleniu bardzo dobrze korespondują z rzeczywistymi sytuacjami, które spotykam w pracy.