Szkolenia

Językowa grzeczność w j. angielskim

Językowa grzeczność w j. angielskim [od 3.11.21]

Mówienie w obcym języku, nawet biegle, to czasem stąpanie po kruchym lodzie. Nieznajomość niuansów językowych, dzięki którym uzyskujemy efekt grzeczności może prowadzić do tego, że jesteśmy odbierani jako osoby mało uprzejme, a czasami wręcz niegrzeczne. Jak zatem wypowiadać się, kiedy nawiązujemy międzynarodową współpracę w środowisku akademickim? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie zwroty warto przyswoić?

W ramach szkolenia:

• odbędzie się pięć tematycznych spotkań, dotyczących m.in: uprzejmego wyrażania sprzeciwu, komunikacji ze studentami z programu Erasmus i inne;
    • nauka polegać będzie przede wszystkim na treningu sytuacji komunikacyjnych, w mowie i w piśmie.

Forma: spotkania online na Platformie MS Teams
Daty szkolenia: środy w godz. 11:00 – 12:30; w dniach: 3. XI, 10. XI, 17. XI, 24. XI oraz 1. XII.
Potwierdzenie: zaświadczenie
Prowadzenie: Anna Weeks, Grzegorz Bełza

Szkolenie realizowane w ramach Systemu Wsparcia Dydaktyki.

Środy, godz. 11:00 – 12:30 [od 3. listopada] GRUPA PEŁNA