Komunikacja z Generacją Z

Zaangażowanie zawodowe

Nauczanie i uczenie się

Wspieranie cyfrowych kompetencji uczących się

Wzmacnianie studentów


 

Komunikacja z Generacją Z

Studenci AGH to dzisiaj głównie osoby reprezentujące tzw. Generację Z. Jest bardzo dużo stereotypów na temat pokolenia „płatków śniegu”. Mówi się, że „ta dzisiejsza młodzież” jest taka leniwa i chodzi na skróty, nie ma autorytetów, a do tego łatwo ich urazić jakikolwiek zwróceniem uwagi. Tymczasem wiele tych stereotypów wywodzi się ze zwykłej różnicy pokoleń, różnych doświadczeń, a także różnej świadomości w tematyce rozwoju osobowego i zawodowego. Co najważniejsze, to wcale nie musi być zagrożeniem, lecz może być szansą na rozwój nas wszystkich, młodszych i nieco starszych.

W trakcie szkolenia skierowanego do nauczycieli akademickich AGH pokażemy sobie jak rozmawiać z młodymi ludźmi. Zastanowimy się wspólnie nad tym co jest potrzebne, aby stać się autorytetem dla młodych. Porozmawiamy również o tym jak rozwiązywać konflikty i jak złapać lepszy kontakt z obecnymi studentami.

W trakcie szkolenia poruszymy tematy:

    • Jak żyją i jakie mają potrzeby osoby obecnie studiujące?
    • Porozmawiamy o świecie „Zetek” i spróbujemy rozbudzić naszą ciekawość do tego świata. Poszukamy technik komunikacyjnych oraz technik budowania relacji i zaufania w gronie osób urodzonych po 1995 roku.
    • Omówimy sytuacje trudne w komunikacji z osobami z pokolenia Z i stworzymy plan naszych zachowań w trudnych sytuacjach komunikacyjnych, które mogą nam się przydarzyć.

Data webinaru: 5.12.2022, godz.:10:00-11:00
Daty warsztatów: 6 i 13.12.2022, godz. 9:00 – 12:00
Forma:
stacjonarne warsztaty
Potwierdzenie:
zaświadczenie
Prowadzenie: Krzysztof Borek

Zapytaj o szczegóły: kborek@agh.edu.pl

Komunikacja z Generacją Z [5-13.12] ZAPISY WKRÓTCE