Szkolenia

Myślenie wizualne w nauce i edukacji

„Wyobraźnie jest ważniejsza od wiedzy” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Myślenie obrazami to kompetencja, która pozwala efektywnie porządkować złożone zagadnienia oraz rozwijać własną kreatywność.

Visual Thinking jest też nieocenionym narzędziem dydaktyka, ponieważ schematy, diagramy, obrazowe metafory, szkice i scenopisy nawet bardzo skomplikowane treści czynią atrakcyjne i łatwe do przyswojenia. Dodatkowo, przekonasz się, że naprawdę potrafisz rysować!

W trakcie szkolenia:

• zbudujesz swoją wizualną biblioteczkę, ucząc się rysować postaci, obiekty, procesy i wiele innych;
  • nabędziesz umiejętności tworzenia i korzystania z wizualnych notatek, metodami sketchnotingu oraz mapy myśli;
  • poznasz podstawy storytellingu, żeby przedstawić w obrazowy sposób swoją edukacyjną historię.
  •

Szkolenie rozpocznie się 2-godzinnym warsztatem stacjonarnym. Pozostała część odbędzie się już wyłącznie online na przestrzeni czterech tygodni.

Forma: mieszana (blended)
Potwierdzenie: zaświadczenie, cyfrowa odznaka (badge)
Wymagania wstępne: brak
Prowadzenie: Wojciech Baran

Zapytaj o szczegóły: wbaran@agh.edu.pl

Jeśli nie zdążyłeś zapisać się na szkolenie, napisz do nas na wbaran@agh.edu.pl.
Kolejną edycję planujemy na początku letniego semestru bieżącego roku akademickiego.