Myślenie wizualne w nauce i edukacji

Professional Engagement

Digital Resources

Myślenie wizualne w nauce i edukacji [16.05 – 3.06]

„Wyobraźnie jest ważniejsza od wiedzy” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Myślenie obrazami to kompetencja, która pozwala efektywnie porządkować złożone zagadnienia oraz rozwijać własną kreatywność.

Visual Thinking jest też nieocenionym narzędziem dydaktyka. Schematy, diagramy, obrazowe metafory, szkice i scenopisy czynią atrakcyjne i łatwe do przyswojenia nawet bardzo skomplikowane treści. Dodatkowo, przekonasz się, że naprawdę potrafisz rysować!

W trakcie szkolenia:

• zbudujesz swoją wizualną biblioteczkę, ucząc się rysować postaci, obiekty, procesy i wiele innych;
    • nabędziesz umiejętności tworzenia i korzystania z wizualnych notatek, metodami sketchnotingu oraz mapy myśli;
    • poznasz podstawy storytellingu, żeby przedstawić w obrazowy sposób swoją edukacyjną historię.

Szkolenie rozpocznie się godzinnym webinarem wprowadzającym, a kończy warsztatami stacjonarnymi. Pozostała część odbędzie się już wyłącznie asynchronicznie, online na przestrzeni trzech tygodni. W ramach danego tygodnia, pracować można o dowolnych porach.

Forma: online
Potwierdzenie: certyfikat, cyfrowa odznaka (badge)
Prowadzenie: Wojciech Baran
Zapytaj o szczegóły: wbaran@agh.edu.pl

Myślenie Wizualne w nauce i edukacji [16.05-3.06] GRUPA PEŁNA

Nawet Ci, którzy boją się rysowania, mogą przekonać się, że nie jest to takie trudne.
Każdy powinien przynajmniej spróbować. Ja odkryłam w sobie zdolności, o których nie wiedziałam, że mam. Może i inni to odkryją.

z ewaluacji szkolenia