Szkolenia

Professional Engagement

Digital Resources

Myślenie wizualne w nauce i edukacji

„Wyobraźnie jest ważniejsza od wiedzy” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Myślenie obrazami to kompetencja, która pozwala efektywnie porządkować złożone zagadnienia oraz rozwijać własną kreatywność.

Visual Thinking jest też nieocenionym narzędziem dydaktyka. Schematy, diagramy, obrazowe metafory, szkice i scenopisy czynią atrakcyjne i łatwe do przyswojenia nawet bardzo skomplikowane treści. Dodatkowo, przekonasz się, że naprawdę potrafisz rysować!

W trakcie szkolenia:

• zbudujesz swoją wizualną biblioteczkę, ucząc się rysować postaci, obiekty, procesy i wiele innych;
    • nabędziesz umiejętności tworzenia i korzystania z wizualnych notatek, metodami sketchnotingu oraz mapy myśli;
    • poznasz podstawy storytellingu, żeby przedstawić w obrazowy sposób swoją edukacyjną historię.

Szkolenie rozpocznie się godzinnym webinarem wprowadzającym. Pozostała część odbędzie się już wyłącznie asynchronicznie, online na przestrzeni trzech tygodni. W ramach danego tygodnia, pracować można o dowolnych porach.

Forma: online
Potwierdzenie: certyfikat, cyfrowa odznaka (badge)
Prowadzenie: Wojciech Baran
Zapytaj o szczegóły: wbaran@agh.edu.pl

Aktualnie nie prowadzimy zapisów na to szkolenie.