Szkolenia

Nie bój się i Moodle!

 

Nie bój się i Moodle! (30.03 – 3.04)

 

Jak wykorzystać Moodle do aktywnego prowadzenia zajęć online na uczelni? Jak wykorzystać forum do przeprowadzenia ciekawego ćwiczenia online? W jaki sposób zorganizować wspólną pracę nad dokumentem i opracować bazę projektów? Czy da się przeprowadzić burzę mózgów w sieci?

Praktyczne rozwiązania tych kwestii są osią szkolenia “Nie bój się i Moodle!”. Szkolenie trwa 5 dni, codziennie uczestnicy otrzymają jedno niewielkie zadanie, które pozwoli im doświadczyć różnych rodzajów aktywności na platformie. Zadanie można wykonać o dowolnej porze dnia (i nocy), ważne, aby zmieścić się w tym jednym, konkretnym dniu.

Poprzesz szkolenie nabierzesz inspiracji do tworzenia interaktywnych zajęć online, dlatego każdy dzień to nowa aktywność realizowana przy pomocy innego narzędzia.

 

Dla kogo jest to szkolenie?

  • dla tych, którzy do tej pory korzystali z Moodle’a w stopniu podstawowym i szukają inspiracji;
  • dla tych, którzy do tej pory korzystali na platformy Moodle głównie z możliwości umieszczania plików i testów, a chcieliby realizować na platformie aktywności online;
  • dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać w dydaktyce online!

Czego spodziewać się w szkoleniu?

  • innych uczestników oraz ciekawych dyskusji,
  • krótkich ćwiczeń i inspirujących materiałów.

Czego w szkoleniu nie znajdziesz?

  • tutoriali technicznych i instrukcji obsługi platformy Moodle

Forma: online
Potwierdzenie: cyfrowa odznaka (badge) i cyfrowy certyfikat ukończenia szkolenia
Prowadzący: Beata Tworzewska-Pozłutko
Zapytaj o szczegóły: beatat@agh.edu.pl
Kolejna edycja: 30.03 – 3.04

Zapisy dla pracowników i doktorantów AGH ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Zapisy dla osób spoza AGH ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Po szkoleniu zabieram ze sobą pewność, że e-learning nie oznacza, że jesteśmy sami z naszą nauką. Tam po drugiej stronie jest nauczyciel i inni uczniowie i można stworzyć fajną grupę nie widząc się. E-learning daje duże możliwości uczenia się od siebie nawzajem i ta różnorodność pomysłów czy rozwiązań jednego problemu jest bardzo inspirująca. To nie internet tworzy e-learning, to ludzie tworzą e-learning!

dr Barbara Macura
WFiIS AGH, WNoZ UJ
Świat pędzi – a my go gonimy, ten proces postępu dotyczy także form kształcenia. Praktyczne wykorzystanie narzędzi jakie daje platforma UPeL w wersji on-line to doświadczenie, którymi można wzbogacić własny warsztat dydaktyczny, ale także inaczej spojrzeć na znane metody nauczania i użyć ich ponownie tylko w wersji atrakcyjnej dla naszych dzisiejszych odbiorców.

dr inż. Ewa Stodolak-Zych
WIMiC AGH