Szkolenia

Nie bój się i Moodle!

 

 

Nie bój się i Moodle!

Jak wykorzystać Moodle czyli Uczelnianą Platformę e-Learningową (UPeL AGH) do aktywnego prowadzenia zajęć online w AGH? Jak wykorzystać forum do przeprowadzenia ciekawego ćwiczenia online? W jaki sposób zorganizować wspólną pracę nad dokumentem i opracować bazę projektów? Czy da się przeprowadzić burzę mózgów w sieci?
 
Praktyczne rozwiązania tych kwestii są osią szkolenia “Nie bój się i Moodle!”. Szkolenie trwa 5 dni, codziennie uczestnicy otrzymają jedno niewielkie zadanie, które pozwoli im doświadczyć różnych rodzajów aktywności na platformie UPeL. Głównym celem tego szkolenia jest dostarczenie inspiracji do tworzenia aktywnych zajęć online, dlatego każdy dzień to nowa aktywność realizowana przy pomocy innego narzędzia.

Dla kogo jest to szkolenie:

  • dla tych, którzy do tej pory korzystali z UPeL w stopniu podstawowym i szukają inspiracji;
  • dla tych, którzy do tej pory korzystali na UPeL głównie z możliwości umieszczania plików i testów, a chcieliby realizować na platformie aktywności online;
  • dla tych, którzy brali kiedyś udział w szkoleniach oferowanych przez Centrum e-Learningu AGH, ale dawno nie logowali się na UPeL i chcą zobaczyć, co się zmieniło (a zmieniło się sporo);
  • dla stałych bywalców szkoleń CeL-owych, aby pogłębić znajomość UPeL oraz poznać nowe osoby.
Po szkoleniu zabieram ze sobą pewność, że e-learning nie oznacza, że jesteśmy sami z naszą nauką. Tam po drugiej stronie jest nauczyciel i inni uczniowie i można stworzyć fajną grupę nie widząc się. E-learning daje duże możliwości uczenia się od siebie nawzajem i ta różnorodność pomysłów czy rozwiązań jednego problemu jest bardzo inspirująca. To nie internet tworzy e-learning, to ludzie tworzą e-learning!

dr Barbara Macura
WFiIS AGH, WNoZ UJ
Świat pędzi – a my go gonimy, ten proces postępu dotyczy także form kształcenia. Praktyczne wykorzystanie narzędzi jakie daje platforma UPeL w wersji on-line to doświadczenie, którymi można wzbogacić własny warsztat dydaktyczny, ale także inaczej spojrzeć na znane metody nauczania i użyć ich ponownie tylko w wersji atrakcyjnej dla naszych dzisiejszych odbiorców.

dr inż. Ewa Stodolak-Zych
WIMiC AGH

Czego spodziewać się w szkoleniu?

  • innych uczestników,
  • krótkich ćwiczeń,
  • ciekawych dyskusji,
  • inspirujących filmów,

Czego w szkoleniu nie znajdziesz

  • tutoriali technicznych i instrukcji obsługi UPeL

Forma: online
Potwierdzenie: cyfrowa odznaka (badge)
Wymagania wstępne: szkolenie dla osób posiadających Certyfikat AGH
Prowadzący: Beata Tworzewska-Pozłutko