Szkolenia

Nie bój się i Moodle!

 

 

Nie bój się i Moodle!

 

Jak wykorzystać Moodle do aktywnego prowadzenia zajęć online na uczelni? Jak wykorzystać forum do przeprowadzenia ciekawego ćwiczenia online? W jaki sposób zorganizować wspólną pracę nad dokumentem i opracować bazę projektów? Czy da się przeprowadzić burzę mózgów w sieci?
 
Praktyczne rozwiązania tych kwestii są osią szkolenia “Nie bój się i Moodle!”. Szkolenie trwa 5 dni, codziennie uczestnicy otrzymają jedno niewielkie zadanie, które pozwoli im doświadczyć różnych rodzajów aktywności na platformie.

Poprzesz szkolenie nabierzesz inspiracji do tworzenia interaktywnych zajęć online, dlatego każdy dzień to nowa aktywność realizowana przy pomocy innego narzędzia.

 

Dla kogo jest to szkolenie?  

  • dla tych, którzy do tej pory korzystali z Moodle’a w stopniu podstawowym i szukają inspiracji;
  • dla tych, którzy do tej pory korzystali na platformy Moodle głównie z możliwości umieszczania plików i testów, a chcieliby realizować na platformie aktywności online;
  • dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać w dydaktyce online!
Po szkoleniu zabieram ze sobą pewność, że e-learning nie oznacza, że jesteśmy sami z naszą nauką. Tam po drugiej stronie jest nauczyciel i inni uczniowie i można stworzyć fajną grupę nie widząc się. E-learning daje duże możliwości uczenia się od siebie nawzajem i ta różnorodność pomysłów czy rozwiązań jednego problemu jest bardzo inspirująca. To nie internet tworzy e-learning, to ludzie tworzą e-learning!

dr Barbara Macura
WFiIS AGH, WNoZ UJ
Świat pędzi – a my go gonimy, ten proces postępu dotyczy także form kształcenia. Praktyczne wykorzystanie narzędzi jakie daje platforma UPeL w wersji on-line to doświadczenie, którymi można wzbogacić własny warsztat dydaktyczny, ale także inaczej spojrzeć na znane metody nauczania i użyć ich ponownie tylko w wersji atrakcyjnej dla naszych dzisiejszych odbiorców.

dr inż. Ewa Stodolak-Zych
WIMiC AGH

  Czego spodziewać się w szkoleniu?  

  • innych uczestników:)
  • krótkich ćwiczeń,
  • ciekawych dyskusji,
  • inspirujących filmów.

  Czego w szkoleniu nie znajdziesz?  

  • tutoriali technicznych i instrukcji obsługi platformy Moodle

Forma: online
Potwierdzenie: cyfrowa odznaka (badge) i cyfrowy certyfikat ukończenia szkolenia
Prowadzący: Beata Tworzewska-Pozłutko
 

  Zapytaj o szczegóły: beatat@agh.edu.pl  

Po terminie Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w kolejnej edycji, napisz na wbaran@agh.edu.pl