Rentgen Otwartych Zasobów

Digital Resources

 

 

Rentgen Otwartych Zasobów

Po raz kolejny słyszysz o OZE (otwartych zasobach edukacyjnych), chcesz zacząć z nich korzystać, dzielić się, wyszukiwać, ale nie wiesz gdzie zacząć? To krótkie tygodniowe szkolenie jest przygotowaniem do korzystania z OZE w pigułce. Doskonałe dla początkujących, którzy szybko chcą się zorientować w temacie i nabyć nie tylko wiedzę, ale również umiejętności.

 

Szkolenie odbędzie się w ramach Tygodnia Otwartej Edukacji. Kurs jest otwarty dla wszystkich nauczycieli i nauczycielek akademickich oraz doktorantów ze wszystkich uczelni wyższych w Polsce.

Poprzez kurs wdrożysz się w tematykę otwartych zasobów edukacyjnych oraz nabędziesz podstawowych umiejętności: wyszukiwania, selekcji, ponownego wykorzystania, dzielenia się oraz ewaluacji otwartych zasobów online.

 

 

W trakcie szkolenia:

  • dowiesz się dlaczego zasoby edukacyjne mogą być otwarte, przeanalizujesz plusy i minusy korzystania z OZE we własnej praktyce;
  • poznasz licencje Creative Commons oraz poćwiczysz sposoby wykorzystania OZE zgodnie z warunkami licencji;
  • odkryjesz bogactwo otwartych zasobów i poznasz sposoby ich efektywnego wyszukiwania oraz oceny jakości;
  • dowiesz się czy wyszukane zasoby można połączyć ze sobą, tworząc nową jakość;
  • wreszcie samodzielnie stworzysz i opublikujesz swój otwarty dla innych zasób edukacyjny!

Forma: szkolenie online w formule daily challenge (codziennie przez 5 dni uczestnicy wykonują pojedyncze drobne zadania – dowolna pora dnia)
Potwierdzenie: zaświadczenie
Prowadzenie: Marta Stąporek, Karolina Grodecka
Zapytaj o szczegóły: staporek@agh.edu.pl, karolina@agh.edu.pl

 

RENTGEN OTWARTYCH ZASOBÓW
GRUPA PEŁNA

Wiele się o OZE dowiedziałam. Najważniejsze – wiem gdzie szukać. Po kursie zostanie ślad w postaci mnóstwa linków. Teraz kartka ze ściągą CC wisi w centralnym punkcie mojej tablicy.

dr inż. Edyta Pięciorak
WGiG AGH

Ważne dla mnie było utrzymanie tempa i narzucenie deadlinów – dzięki temu skończyłam kurs. A także praktyczne podejście do tematu! Dowiedziałam się o wielu różnych stronach przydatnych dla uczelni technicznych.

Paulina Łuczeńczyk
Polski Uniwersytet Wirtualny

Jedna rzecz mi dał kurs na pewno – mam porządek w głowie dotyczący licencji CC. Zyskałem pewność co mówić ludziom w zależności od tego na jakich prawach chcą publikować swoje materiały.

Piotr Dobrowolski
Akademia Sztuki Wojennej