Praca z Talentami [PEŁNA GRUPA]

Zaangażowanie zawodowe

Ocenianie

 

 

Praca z Talentami PEŁNA GRUPA

 

Uczenie się? Odkrywczość? A może Rywalizacja? Czy wiesz, jakie są Twoje mocne strony?
Zauważasz pewnie i te cechy, które doskwierają lub powodują trudności w realizacji zadań. A może zastanawiasz się jak usprawnić pracę zespołu, jak dobrać jej poszczególnych członków, bądź przydzielić zadania i role do osoby?

Na te pytania pomaga odpowiedzieć metoda opracowana przez Instytut Gallupa: badanie oraz warsztaty rozwojowe, ukazujące jak poszczególne talenty wpływają na dynamikę grupy i realizację zadań. Warsztaty pomagają zrozumieć mocne strony, dają wskazówki jak z nimi pracować. Ułatwiają też rozwijanie potencjału zgodnie z zasadą, że więcej efektów daje inwestowanie w rozwijanie silnych stron.

Głównym celem warsztatów jest zrozumienie metody Clifton Strengths i nauczenie się analizy własnych talentów. Na poziomie zespołu to, uzmysłowienie jakie talenty są obecne w zespole oraz zaplanowanie ich wykorzystania i rozwijania.

Warsztaty obejmują:

    • indywidualną diagnozę talentów narzędziem Gallup StrengthsFinder,
    • stworzenie mapy talentów zespołu,
    • warsztat zespołowy i indywidualny zarządzania talentami.

Korzyści z warsztatu: praca z talentami w obszarze dydaktyki wpisuje się w szerszą koncepcję wspierania liderów dydaktyki w AGH czyli osób, które wyróżniają się wśród osób prowadzących zajęcia. Prowadzić ma do bardziej świadomego rozwijania się w tym obszarze oraz umożliwić lepszą współpracę między dydaktykami, zgodnie z celem strategicznym Systemu Wsparcia Dydaktyki: stworzenie społeczności dydaktyków w AGH.

Potwierdzenie: zaświadczenie

Talenty to naturalne i powtarzalne sposoby myślenia, odczuwania i działania, które ma każdy z nas, ale w bardzo różnym nasileniu. Diagnoza – warsztat – plan rozwoju, to ścieżka rozwoju potencjału pracownika i całego zespołu wg metodologii CliftonStrenght Można zainwestować w nie, ćwicząc, rozwijając umiejętności oraz zdobywając wiedzę. Na podstawie badań zidentyfikowane zostały 34 talenty w 4 obszarach, którymi można zarządzać, aby się równoważyły w kontekście rozwijania osób i zespołów.

Więcej o metodzie

 

Jeśli Ty, osoby, z którymi blisko współpracujesz lub twój zespół jesteście zainteresowane_i/a udziałem w programie, wypełnij formularz rejestracyjny. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółowych warunków udziału.

PEŁNA GRUPA