Szkolenia

Rentgen otwartych zasobów

 

Rentgen otwartych zasobów

Po raz kolejny słyszysz o OZE (otwartych zasobach edukacyjnych), chcesz zacząć z nich korzystać, dzielić się, wyszukiwać, ale nie wiesz gdzie zacząć? To krótkie tygodniowe szkolenie to przygotowanie do korzystania z OZE w pigułce. Doskonałe dla początkujących, którzy szybko chcą się zorientować w temacie i nabyć nie tylko wiedzę, ale również umiejętności.

Tegoroczna edycja odbędzie się w ramach Tygodnia Otwartej Edukacji. Kurs jest otwarty dla wszystkich nauczycieli i nauczycielek akademickich także z innych uczelni wyższych w Polsce.

Kurs ma na celu wprowadzenie uczestników w tematykę otwartych zasobów edukacyjnych oraz przekazanie podstawowych umiejętności wyszukiwania, selekcji, ponownego wykorzystania, dzielenia się oraz ewaluacji otwartych zasobów online (w tym e-podręczników AGH) przydatnych dla prowadzonego przedmiotu.

W trakcie szkolenia uczestnicy:

  • dowiedzą się dlaczego zasoby edukacyjne mogą być otwarte, przeanalizują plusy i minusy korzystania z otwartych zasobów w kontekście własnej praktyki;
  • poznają licencje Creative Commons oraz przeanalizują sposoby wykorzystania OZE zgodnie z warunkami licencji;
  • odkryją bogactwo otwartych zasobów oraz poznają sposoby i efektywnego wyszukiwania i oceny ich jakości;
  • przeanalizują czy wyszukane zasoby można połączyć ze sobą tworząc nową jakość;
  • stworzą i opublikują swój otwarty zasób.
Wiele się o OZE dowiedziałam. Najważniejsze – wiem gdzie szukać. Po kursie zostanie ślad w postaci mnóstwa linków. Teraz kartka ze ściągą CC wisi w centralnym punkcie mojej tablicy

dr inż. Edyta Pięciorak
WGiG AGH

Forma: szkolenie online w formule daily challenge, przez 5 dni, każdego dnia uczestnicy wykonują 1-2 małe zadania
Potwierdzenie: zaświadczenie
Prowadzenie: Karolina Grodecka