Szkolenia

Rentgen otwartych zasobów

 

Rentgen otwartych zasobów

 

Po raz kolejny słyszysz o OZE (otwartych zasobach edukacyjnych), chcesz zacząć z nich korzystać, dzielić się, wyszukiwać, ale nie wiesz gdzie zacząć? To krótkie tygodniowe szkolenie to przygotowanie do korzystania z OZE w pigułce. Doskonałe dla początkujących, którzy szybko chcą się zorientować w temacie i nabyć nie tylko wiedzę, ale również umiejętności.

Tegoroczna edycja odbędzie się w ramach Tygodnia Otwartej Edukacji. Kurs jest otwarty dla wszystkich nauczycieli i nauczycielek akademickich także z innych uczelni wyższych w Polsce.

Poprzez kurs wdrożysz się w tematykę otwartych zasobów edukacyjnych oraz nabędziesz podstawowych umiejętności: wyszukiwania, selekcji, ponownego wykorzystania, dzielenia się oraz ewaluacji otwartych zasobów online (w tym e-podręczników AGH).
 

Na szkoleniu m.in.:  

  • dowiesz się dlaczego zasoby edukacyjne mogą być otwarte, przeanalizujesz plusy i minusy korzystania z OZE we własnej praktyce;
  • poznasz licencje Creative Commons oraz poćwiczysz sposoby wykorzystania OZE zgodnie z warunkami licencji;
  • odkryjesz bogactwo otwartych zasobów oraz poznasz sposoby ich efektywnego wyszukiwania oraz oceny jakości;
  • dowiesz się czy wyszukane zasoby można połączyć ze sobą, tworząc nową jakość;
  • wreszcie samodzielnie stworzysz i opublikujesz swój otwarty dla innych zasób edukacyjny!
Wiele się o OZE dowiedziałam. Najważniejsze – wiem gdzie szukać. Po kursie zostanie ślad w postaci mnóstwa linków. Teraz kartka ze ściągą CC wisi w centralnym punkcie mojej tablicy

dr inż. Edyta Pięciorak
WGiG AGH

Forma: szkolenie online w formule daily challenge (codziennie przez 5 dni uczestnicy wykonują pojedyncze drobne zadania)
Potwierdzenie: zaświadczenie
Prowadzenie: Karolina Grodecka
 

Zapytaj o szczegóły: karolina@agh.edu.pl  

Najbliższa edycja: marzec 2020 Zapisy dostępne bliżej terminu