Szkolenia

E-learning akademicki certyfikacja

 

 

E-learning akademicki – certyfikacja

W związku ze zmianami legislacyjnymi w semestrze letnim 2018/2019 szkolenie certyfikujące nie odbędzie się. Kolejne szkolenie certyfikujące odbędzie się na początku października 2019.  
 
Prowadzisz zajęcia ze studentami i chcesz zrealizować w ich trakcie komponent online? Jak to zrobić? Z pomocą jakich narzędzi? Kiedy jest to udostępnianie materiałów, a kiedy zajęcia online? Jaką część zajęć możesz zrealizować w sieci? W jakich przypadkach potrzebujesz zgody Dziekana? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym szkoleniu.

Szkolenie ma na celu wprowadzić pracowników i doktorantów AGH w temat prowadzenia zajęć online na uczelni oraz przygotować do projektowania i prowadzenia zajęć wykorzystujących podstawowe metody i techniki kształcenia na odległość.

W trakcie szkolenia uczestnicy:

  • poznają różne formy e-learningu akademickiego oraz analizują różnicę między wspieraniem a zamienianiem zajęć stacjonarnych na zajęcia online,
  • uczą się korzystać z Uczelnianej Platformy e-Learnigowej (UPeL AGH) na podstawowym poziomie oraz poznają dodatkowe narzędzia wspierające kształcenie,
  • poznają ramy prawne i rolę Centrum e-Learningu,
  • poznają zasady projektowania ćwiczeń online i projektują swoje własne ćwiczenie w grupie.
Zapisując się na szkolenie spodziewałam się otrzymać garść technicznych informacji o tym jak działać na platformie. Miłym zaskoczeniem były dla mnie wskazówki metodyczne oraz ogromna ilość inspiracji do ćwiczeń.

dr inż. Dorota Czopek
WIMiR AGH
Ciekawie poprowadzone szkolenie. Szczególnie w zakresie materiałów widać było jak dużo pracy zostało włożone w przemyślenie i przygotowanie kursu. A warsztaty umożliwiły inne spojrzenie na prowadzenie dydaktyki.

dr inż. Andrzej Izworski
Prodziekan ds. Kształcenia, WEAIiIB, AGH

Forma: Szkolenie składa się z dwóch części:

  • ONLINE: 8h szkolenia online realizowanych w ciągu 3-tygodni na Uczelnianej Platformie e-Learningowej (UPeL). Szkolenie odbywa się asynchronicznie, oznacza to że aktywności z każdego tygodnia można wykonać w dowolnym momencie w trakcie tego tygodnia.
  • WARSZTATY STACJONARNE: 2h warsztaty projektowania ćwiczeń w kursach e-learningowych.
Szkolenie wymagane dla osób, które chcą w AGH zamieniać zajęcia tradycyjne na zajęcia realizowane online.  

Potwierdzenie: certyfikat, cyfrowa odznaka (badge)
Prowadzenie:  Agnieszka Chrząszcz, Joanna Damasiewicz-Gargol, Karolina Grodecka, Beata Tworzewska-Pozłutko