Szkolenia

Wykorzystanie materiałów do prowadzenia zajęć

Przygotowujesz prezentację i zastanawiasz się czy możesz wykorzystać daną ilustrację, wykres lub rysunek? Jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z niego i działać zgodnie z prawem? Jeśli nurtują Cię tego typu pytania, przyjdź na szkolenie.

Dzięki szkoleniu będziesz świadomie i bezpiecznie korzystał z dostępnych materiałów (w tym cyfrowych) zgodnie z regułami prawa autorskiego.

Na szkoleniu m.in.:

• rozpoznasz możliwe sytuacje problemowe związane z prawem autorskim w praktyce nauczyciela akademickiego;
  • dowiesz się, jakie są zasady dozwolonego użytku edukacyjnego;
  • nauczysz się poprawnie korzystać z tych zasad podczas prowadzenia własnych zajęć.

Forma: szkolenie stacjonarne + zadanie po szkoleniu
Potwierdzenie: cyfrowa odznaka (badge), zaświadczenie
Prowadząca: Karolina Grodecka (karolina@agh.edu.pl)

Aby przygotować wartościowe zajęcia, nauczyciel akademicki korzysta z materiałów z różnych źródeł (zarówno drukowanych, jak i internetowych). Nie powinniśmy się obawiać udostępniania takich treści dydaktycznych ze względu na prawa autorskie. A jeśli mamy takie obawy, to szkolenie w zupełności je rozwiewa!

dr inż. Bartłomiej Rachwał
WFiIS AGH