Szkolenia

Wykorzystanie materiałów do prowadzenia zajęć

Przygotowujesz prezentacje i zastanawiasz się czy możesz wykorzystać daną ilustrację, wykres lub rysunek? Jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z niego i działać zgodnie z prawem? Jeśli nurtują Cię tego typu pytania, przyjdź na szkolenie.

Szkolenie ma na celu przygotowanie nauczycieli akademickich do świadomego i bezpiecznego korzystania z dostępnych materiałów (w tym cyfrowych) w odniesieniu do reguł prawa autorskiego.

W trakcie szkolenia uczestnicy:

• rozpoznają możliwe sytuacje problemowe związane z prawem autorskim w praktyce nauczyciela akademickiego;
  • poznają zasady dozwolonego użytku edukacyjnego;
  • uczą się poprawnie korzystać w ramach dozwolonego użytku edukacyjnego z materiałów objętych prawem autorskim podczas prowadzenia zajęć.
Aby przygotować wartościowe zajęcia, nauczyciel akademicki musi odwołać się do materiałów z różnych źródeł (drukowanych i ogólnie dostępnych w Internecie). Nie powinniśmy się również obawiać udostępniania opracowanych przez nas materiałów dydaktycznych. A jeśli właśnie tego się obawiamy, ze względu na prawa autorskie materiałów przez nas wykorzystanych, to szkolenie w zupełności je rozwiewa!

dr inż. Bartłomiej Rachwał
WFiIS AGH

Forma: szkolenie stacjonarne + zadanie po szkoleniu
Potwierdzenie: zaświadczenie, cyfrowa odznaka (badge)