Tutoriale

Pobieranie historii chatu z Virtual Class (lista obecności)

Podczas zajęć, które prowadzimy w pokoju webinarowym na Virtual Class, możemy w każdej chwili pobrać historię chatu.
Może to być pomocne, jeśli poprzez okienko chatu np. realizujemy burzę mózgów, albo zależy nam na wartościowych wpisach studentów czy też pytaniach, na które chcemy później odpowiedzieć.

Ta funkcja może się okazać również świetnym sposobem na szybkie wygenerowanie listy obecności ze spotkania. Wystarczy na początku zajęć poprosić studentów o wysłanie pierwszej wiadomości na chacie („obecny/a”, „jestem”, „dzień dobry”). A następnie pobrać plik np. do arkusza kalkulacyjnego (wybieramy rozszerzenie csv przy pobraniu). Dodatkową zaletą rozwiązania jest to, że od początku aktywujemy studentów do korzystania z okienka chatu i aktywnego udziału w zajęciach.

Zobacz, gdzie pobrać historię chatu w Virtual Class: