Tutoriale

Przenoszenie kursów pomiędzy wydziałami

Przenoszenie kursów pomiędzy wydziałami

Jeśli prowadzisz zajęcia na kilku wydziałach, możesz przenieść kopię kursu ze swojego wydziału macierzystego na inny i zapisać do niego studentów tego wydziału.

Pierwszym krokiem jest wykonanie kopii zapasowej kursu, która nie uwzględnia użytkowników. Pobierz kopię zapasową na swój dysk.

UWAGA: jeśli na kursie, który chcesz odtworzyć była dodana aktywność test offline, wyklucz ją z listy elementów podczas wykonywania kopii zapasowej. Test offline w kopii zapasowej powoduje błędy przy jej odtworzeniu.

Następnie zaloguj się na obszar UPeL wydziału, na który chcesz przenieść kurs. Załóż nowy kurs, do którego będziesz odtwarzać kurs z wydziału macierzystego.

Na nowo założonym kursie kliknij na zielone koło zębate w prawym górnym rogu i wybierz “Odtwórz”.

W kolejnym kroku załaduj plik z kopią zapasową ze swojego dysku na UPeL i kliknij odtwórz.

Pojawi się widok ze szczegółami odtwarzania kopii zapasowej.

Ważne, aby sprawdzić czy na końcu tego okna wyświetla się informacja, że odtwarzana kopia kursu nie zawiera danych o użytkownikach i kliknąć Kontynuuj.

W kolejnym oknie wybierz kurs, do którego kopia zapasowa ma być odtworzona. Na tym etapie masz 3 możliwości: (1) odtwarzanie jako nowy kurs, (2) odtwarzanie do tego kursu, (3) odtwarzanie do innego istniejącego kursu. Rekomendujemy drugą opcję. Po zaznaczeniu wybranej opcji, kliknij kontynuuj.

W tym miejscu możesz zdecydować czy kopia zapasowa ma być odtworzona i scalona z zawartością kursu, do którego odtwarzasz (przydaje się tylko wtedy kiedy na tym kursie są już jakieś treści, których nie chcesz utracić), czy zawartość kursu ma być usunięta, a na jego miejsce odtworzona zawartość kursu macierzystego.

Otrzymasz okno z informacjami o odtwarzaniu kopii zapasowej. Kliknij na końcu zielony przycisk Następny.

W kolejnym oknie “Ustawienia kursu” nie musisz nic zmieniać. Upewnij się tylko, że dane użytkownika nie są uwzględnione podczas odtwarzania. Kliknij Następny.

Otrzymasz okno z podsumowaniem odtwarzanych elementów. Kliknij na dole ekranu Wykonaj przywracanie. Pojawi się pasek z informacją o postępie odtwarzania. Kiedy odtwarzanie kursu zostanie ukończone, otrzymasz komunikat z potwierdzeniem.

Kliknij Kontynuuj i przejdź do strony kursu. Sprawdź czy odtworzony kurs jest kompletny.