Nauka nigdy się nie kończy

18.06.2021, godz. 9:30-11:00

Prowadzący: Wojciech Baran

Jesteśmy świadkami bezprecedensowego sposobu realizacji procesu uczenia i nauczania. Z powodu pandemii Covid-19 ponad 1,5 miliarda uczniów i studentów na świecie nie mogło wziąć udziału w tradycyjnych zajęciach. Szkoły i uniwersytety przeniosły swoją działalność do rzeczywistości cyfrowej, bazując na istniejących i tworząc nowe otwarte zasoby edukacyjne.

Czy otwarta edukacja zmieni tradycyjny system? W jakim stopniu student będzie personalizować proces kształcenia? Czy stworzy własne ścieżki i szlaki edukacyjne? Czy i w jaki sposób będzie modelować swój rozwój/karierę zawodową? Jaką rolę będzie pełnić uniwersytet i jego pracownicy w otwartej edukacji?

Na pytania związane z otwartymi zasobami i praktykami edukacyjnymi spróbujemy odpowiedzieć w trakcie czerwcowego meet up’u.

#12. Meet-up dydaktyczny