Webinary

WEBINARY


WEBINAROTEKA

Zobacz niektóre z dotychczasowych webinarów Centrum e-Learningu.
Oglądaj webinary

 

Nadchodzące webinary

 

Jak Moodle może ułatwić pracę dydaktykowi #6 – komunikacja na kursie online

7 kwietnia (wtorek), godz. 10:00-11:00

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Kiedy nie przebywamy razem w tym samym miejscu i czasie sprawna komunikacja staje się jeszcze większym wyzwaniem niż na co dzień. Zdalna edukacja stawia przed nami trudne zadania z tym związane, m.in.:

 • Jak jasno wyrazić oczekiwania względem studentów?
 • Jak szybko docierać do nich z wiadomością?
 • Jak pozwolić na informację zwrotną?
 • Jak zadbać o siebie w natłoku powiadomień?
 •  
  Podczas webinaru zrobimy przegląd narzędzi i metod, które sprawią, że również w świecie wirtualnym nauka będzie wspólnym doświadczeniem, a nie „samotnością w sieci”. Zapraszam!

  PROWADZĄCY: Wojciech Baran
  WYMAGANIA: komputer z dostępem do Internetu, słuchawki

  Jak Moodle może ułatwić pracę dydaktykowi #7 – grupy na Moodle

  22 kwietnia (środa), godz. 10:00-11:00

  ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

  Grupy na Moodle to doskonałe narzędzie pozwalające na efektywną organizację pracy studentów i prowadzącego. Z całego wachlarza możliwości jakie daje Moodle warto znać te, które pozwalają na sprawne zarządzanie dostępem do treści, efektywne komunikowanie się ze studentami i szybką informację zwrotną do ich zadań.

  Podczas webinaru pokażę, w jaki sposób wykorzystać ustawienia związane z grupami, aby odpowiednio zorganizować kurs, zaczynając od samodzielnych zapisów studentów do grup, poprzez przypisywanie zadań i materiałów do grup, a kończąc na ocenianiu prac grupowych.

  PROWADZĄCY: Karolina Grodecka
  WYMAGANIA: komputer z dostępem do Internetu, słuchawki

  Na początku była motywacja…

  7 maja (czwartek), godz. 10:00-11:00

  ZAPISY NIEBAWEM

  Każdy nauczyciele wie, że istnieją dwie drogi motywowania studentów – pierwsza z nich oparta jest na wizji straty, a druga na wizji korzyści. Jednak powstająca w mózgu motywacja wcale nie jest oparta wyłącznie na unikaniu kija lub pogoni za marchewką.

  Motywacja to jeden z najbardziej skomplikowanych procesów zachodzących w naszym mózgu. Dla przykładu, podejmując decyzję określamy nie tylko wielkość potencjalnej nagrody i kary, ale również ich prawdopodobieństwo, jak również czas oczekiwania na ich nadejście. Podczas webinaru prześledzimy krok po kroku, jak mózg naszego studenta podejmuje decyzje i co zrobić, aby zmotywować go do uczenia się.

  PROWADZĄCY: Wojciech Glac
  WYMAGANIA: komputer z dostępem do Internetu, słuchawki, motywacja:)

   

  Opinie uczestników webinarów

  Atrakcyjna i ciekawa prezentacja, przystępny sposób prezentacji i zrozumienia tematu, profesjonalizm przygotowania Prowadzących, czas webinaru zgodny z założeniami, połączenie teorii i praktyki. Czekam na kolejny! 🙂
  Podoba mi się, że spotkanie było krótkie, łatwiej znaleźć godzinę czasu niż kilka na dłuższe szkolenie. Trochę zabrakło mi konkretnych narzędzi, ale na to jeszcze jest czas 🙂 Plusem na pewno jest też grupa, która wspólnie podrzuca hasła. Prowadzenie – super, bardzo sprawne, przemyślane, interaktywne.

  Po poprzednim webinarze o miksowaniu, nie mam wątpliwości że kolejny również będzie warty udziału 🙂 Dzięki za dzielenie się wiedzą.

  Patrycja Błach