Webinary

WEBINARY


WEBINAROTEKA

Zobacz niektóre z dotychczasowych webinarów Centrum e-Learningu.
Oglądaj webinary

  

Nadchodzące webinary

 

Tutoring akademicki rozgościł się w polskich uczelniach w sposób znaczący. Jest „gościem” mile widzianym przez tutorów, studentów oraz z coraz większym przekonaniem przez władze uczelni. Jest nie tylko wdrażany i realizowany, ale też badany i opisywany w publikacjach naukowych, recenzowanych ale również popularno-naukowych blogach, notatkach, opowieściach.

Co powoduje, że ta anglosaska forma pracy ze studentami znalazła taki rezonans w akademickich instytucjach historycznie i społecznie zupełnie odmiennych od oryginalnych? I jakie nowe „twarze” przyjmuje w nich tutoring z upływem czasu?

Jako tutorka, edukatorka nauczycieli, filolożka i pedagożka, z przyjemnością opowiem o swoich hipotezach na ten temat, ale przede wszystkim o własnej praktyce dydaktycznej, badawczej i organizacyjnej związanej z wieloletnią realizacją tej humanistycznej i dialogicznej odsłony kształcenia uniwersyteckiego.

Spotkanie z dr Beatą Karpińską-Musiał (Uniwersytet Gdański) moderuje Wojciech Baran

Tutorsko – czyli jak? [27.01.2022, g. 13:00 – 14:00] ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

 

W AGH realizowana jest Szkoła Tutorów Akademickich. Już ponad 70 dydaktyków zostało dzięki temu certyfikowanymi tutorami. Wielu z nich rozpoczęło już pracę 1 na 1 ze studentami albo w modelu tutoringu naukowego albo rozwojowego. Program realizujemy we współpracy z Collegium Wratislaviense

Zaprosiliśmy zatem czwórkę spośród pracujących już tą metodą do rozmowy online z nami. Jesteście ciekawi? Będzie szansa na zadanie pytań, które najbardziej Was nurtują w związku z tą metodą:)

Uczestnicy dyskusji: dr inż. Katarzyna Klimkiewicz (WZ), dr inż. Marta Ciesielka (WIMiIP), dr Krzysztof M. Maj (WH), dr hab. inż. Piotr Chołda (WIEiT).
Moderacja: Wojciech Baran

Tutorzy w AGH [28.01.2022, g. 10:00 – 11:30] ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Opinie uczestników webinarów

Atrakcyjna i ciekawa prezentacja, przystępny sposób prezentacji i zrozumienia tematu, profesjonalizm przygotowania Prowadzących, czas webinaru zgodny z założeniami, połączenie teorii i praktyki. Czekam na kolejny! 🙂
Podoba mi się, że spotkanie było krótkie, łatwiej znaleźć godzinę czasu niż kilka na dłuższe szkolenie. Trochę zabrakło mi konkretnych narzędzi, ale na to jeszcze jest czas 🙂 Plusem na pewno jest też grupa, która wspólnie podrzuca hasła. Prowadzenie – super, bardzo sprawne, przemyślane, interaktywne.

Po poprzednim webinarze o miksowaniu, nie mam wątpliwości że kolejny również będzie warty udziału 🙂 Dzięki za dzielenie się wiedzą.

Patrycja Błach