Myślenie wizualne w nauce i edukacji

Edycja IX
Kurs online
18 godz. dydaktycznych
ocena uczestników

9.05-24.05.2024

„Wyobraźnie jest ważniejsza od wiedzy” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Myślenie obrazami to kompetencja, która pozwala efektywnie porządkować złożone zagadnienia oraz rozwijać własną kreatywność.
Visual Thinking jest nieocenionym narzędziem dydaktyka. Zastosowanie schematów, diagramów, obrazowych metafor, szkiców i wizualnych notatek sprawia, że nawet bardzo skomplikowane treści stają się atrakcyjne i łatwe do przyswojenia.
W trakcie szkolenia:
  • zbudujesz swoją wizualną biblioteczkę, ucząc się rysować postaci, obiekty, procesy i wiele innych;
  • nabędziesz umiejętności tworzenia wizualnych notatek, metodami sketchnotingu oraz mapy myśli;
  • przekonasz się, że naprawdę potrafisz rysować!

Szkolenie rozpocznie się godzinnym webinarem wprowadzającym. Pozostałe zadania realizowane będą online, wyłącznie asynchronicznie, przez dwa tygodnie. Oznacza to, że w ramach danego tygodnia, pracować można o dowolnych porach.

Data: 9.05-24.05.2024
Forma:
Webinar na start:
9.05.2024, godz. 10:00 – 11:00;
Potwierdzenie: certyfikat, cyfrowa odznaka (badge)

Prowadzenie: Anna Chyła
Zapytaj o szczegóły: achyla@agh.edu.pl

Może Cię też zainteresować

Wasze rekomendacje

Na 100% poleciłabym, bo szkolenie zmienia spojrzenie na nasz sposób podejścia do notowania oraz pokazuje, że notować wizualnie może każdy nawet ten któremu nie po drodze jest z rysowaniem.

...myślenie wizualne, to w dzisiejszych czasach, bardzo ważna umiejętność - jesteśmy otaczani obrazami z każdej strony, a wizualne przekazywanie treści, to podstawa.

Poleciłabym to szkolenie innym osobom, żeby również mogły się przekonać jak cenna może być umiejętność rysowania w czasie prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami.