Co robimy

Meet-up Dydaktyczny

Meet-up Dydaktyczny

Podczas warsztatów i szkoleń w Centrum e-Learningu, zauważyliśmy, że bardzo przydałyby się otwarte spotkania w gronie dydaktyków, podczas których uczestnicy mogliby się dzielić swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, stąd naszą nowa inicjatywa: dydaktyczne Meet-up’y – spotkania, które tworzą przestrzeń na dyskusje i dzielenie się dobrymi praktykami.

Wydarzenie odbywają się obecnie wyłącznie w gronie dydaktyków akademickich pracujących w AGH.

Rejestracje na spotkania będą możliwe zawsze poprzez tę stronę, a informować o nich będziemy rzetelnie w naszym newsletterze.

 

Kolejne tematy i terminy

18. CZERWCA 2021. MEET UP#12. NAUKA NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY (spotkanie online)

Jesteśmy świadkami bezprecedensowego sposobu realizacji procesu uczenia i nauczania. Z powodu pandemii Covid-19 ponad 1,5 miliarda uczniów i studentów na świecie nie mogło wziąć udziału w tradycyjnych zajęciach. Szkoły i uniwersytety przeniosły swoją działalność do rzeczywistości cyfrowej, bazując na istniejących i tworząc nowe otwarte zasoby edukacyjne.

Czy otwarta edukacja zmieni tradycyjny system? W jakim stopniu student będzie personalizować proces kształcenia? Czy stworzy własne ścieżki i szlaki edukacyjne? Czy i w jaki sposób będzie modelować swój rozwój/karierę zawodową? Jaką rolę będzie pełnić uniwersytet i jego pracownicy w otwartej edukacji?

Na pytania związane z otwartymi zasobami i praktykami edukacyjnymi spróbujemy odpowiedzieć w trakcie czerwcowego meet up’u.

MEET UP #12. Nauka nigdy się nie kończy! 18. CZERWCA 2021, 9:30 – 11:00 ZAPISZ SIĘ NA MEET UP!

Zrealizowane

21. MAJA 2021. MEET UP#11. EDUTECH. TECHNOLOGIA DLA EDUKACJI (spotkanie online)

W zdalnym nauczaniu, bez technologii ani rusz. Nie ważne czy będzie to pakiet Office, współdzielone tablice, programy do spotkań online czy specjalistyczne oprogramowanie inżynierskie – współpraca narzędzi i dydaktyki jest konieczna! O tej współpracy porozmawiamy w gronie praktyków!
 

16. KWIETNIA 2021. MEET UP#10. O KOMUNIKACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ (spotkanie online)

Czy rozmowa ze studentami, to jakby nauka języka obcego? Czy warto posługiwać się etykietami Millenialsów, Pokolenia X,Y albo Z?
Podczas kwietniowego meet up’u zastanowimy się nad tym, jak nawiązać prawdziwy kontakt z drugą osobą, bez względu na odległość lat między nami. Jak rozmawiać ze studentami, gdy wydają się nam już tak różni od nas samych?

 

 

29. STYCZNIA 2021. MEET UP#8. O STORYTELLINGU W EDUKACJI (spotkanie online)

Kiedy zachodziło właśnie gorące wiosenne słońce, na Patriarszych Prudach zjawiło się dwu obywateli.
Ciąg dalszy tej historii jest znany. Czy opowiadanie takich historii w uczelni technicznej ma sens? Czy obok całek i różniczek jest miejsce na Annuszkę i jej rozlany olej?

Facylitacja spotkania: Aga Chrząszcz, Wojtek Baran

  

18. GRUDNIA 2020. MEET UP#7. O PROKRASTYNACJI (spotkanie online)

Dlaczego czasem tak trudno nam zrealizować ważne zadanie? Odkładamy na później najważniejsze projekty, albo najbardziej naglące problemy. Konsekwencje bywają nieprzyjemne, jednak najtrudniejsze jest poczucie, że nie potrafimy zrealizować własnych zamierzeń. Jak zatem zapanować nad prokrastynacją? Zapraszamy do wspólnej rozmowy!

Facylitacja spotkania: Wojtek Baran 

  

26. LISTOPADA 2020. MEET UP #6. Kompetencje cyfrowe w edukacji. DigCompEdu (spotkanie online)

Co powinien potrafić współczesny nauczyciel? Popularny model TPACK podkreśla umiejętności technologiczne, pedagogiczne i wiedzę specjalistyczną w danej dziedzinie. Dziś, szczególnie istotne stały się właśnie kompetencje cyfrowe w zdalnym nauczaniu.

Facylitacja spotkania: Paula Al-Hmiedat, Agnieszka Chrząszcz
 

  

23.PAŹDZIERNIKA 2020. MEET UP#5. Dobrostan (cyfrowy) nauczyciela (spotkanie online)

Obecnie, większość swojej pracy wykonujemy sami, w kontakcie głównie z cyfrową technologią, próbując łączyć domowe zacisze z domowym biurem. Wszystko to może zagrażać samopoczuciu, oraz harmonii między czasem pracy i odpoczynku. Jak więc zadbać o siebie i swój dobrostan, nie tylko ten cyfrowy (digital wellbeing)?

Facylitacja spotkania: Wojtek Baran
 

 

18. CZERWCA 2020 MEET UP#4. O czasie pandemii

To był z pewnością pierwszy taki semestr w całej historii naszej Uczelni. Od marca wszystkie zajęcia z dnia na dzień zostały przeniesione całkowicie online. Podczas meet-upu skorzystaliśmy z „planu podróży bohatera”, aby wyciągnąć wnioski i docenić skarby, które odnaleźliśmy w sobie w tym czasie.

Facylitacja spotkania: Agnieszka Chrząszcz, Wojciech Baran
 

20. MAJA 2020 MEET UP#3. Motywowanie

W ramach miesiąca poświęconemu motywacji, skupiliśmy się na budowaniu relacji nauczyciel-student. Kiedy będzie ona motywowała obie strony do pracy? Po czyjej stronie leży odpowiedzialność za cele edukacyjne? W jakie jako nauczycieli wchodzimy role i jakie są tego konsekwencje?

Facylitacja spotkania: Wojciech Baran
 

29. KWIETNIA 2020 MEET UP#2. Praca grupowa ze studentami

Z nastrojem do współpracy i dzielenia się doświadczeniem, tym razem rozmawialiśmy o wykorzystaniu pracy grupowej jako metody pracy ze studentami. Zastanawialiśmy się nad plusami i największymi wyzwaniami pracy grupowej oraz szukaliśmy dla nich rozwiązań.

Facylitacja spotkania: Karolina Grodecka
 

 

25. MARCA 2020. MEET UP#1. Metody aktywizujące w nauczaniu

W miłej atmosferze, przy porannej kawie spotkaliśmy się, aby się lepiej poznać i podzielić doświadczeniami oraz pomysłami na aktywizowanie studentów. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym przenieśliśmy nasz meet-up do sieci i spotkaliśmy się online.

Facylitacja spotkania: Beata Tworzewska-Pozłutko