Co robimy

Meet-up Dydaktyczny

 

Meet-up Dydaktyczny

Podczas warsztatów i szkoleń w Centrum e-Learningu, zauważyliśmy, że bardzo przydałyby się otwarte spotkania w gronie dydaktyków, podczas których uczestnicy mogliby się dzielić swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, stąd naszą nowa inicjatywa: dydaktyczne Meet-up’y – spotkania, które tworzą przestrzeń na dyskusje i dzielenie się dobrymi praktykami.

Rozpoczęliśmy w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 cztery moderowane spotkania, po jednym w każdym miesiącu od marca do czerwca. W kolejnym semestrze akademickim zamierzamy kontynuować. Kilka spotkań powtórzymy dla tych, którzy nie byli z nami ostatnio, ale szykujcie się też na eksplorację całkiem nowych zagadanień! Rejestracje na spotkania będą możliwe przez tę stronę, a informować o nich będziemy rzetelnie w naszym newsletterze.

 

Kolejne tematy i terminy

MEET UP#5. DOBROSTAN (CYFROWY) NAUCZYCIELA (spotkanie online)

Obecnie, większość swojej pracy wykonujemy sami, w kontakcie głównie z cyfrową technologią, próbując łączyć domowe zacisze z domowym biurem. Wszystko to może zagrażać samopoczuciu, oraz harmonii między czasem pracy i odpoczynku.

Jak więc zadbać o siebie i swój dobrostan, nie tylko ten cyfrowy (digital wellbeing)? O tym, chcemy z Wami porozmawiać na pierwszym meet-upie w nowym roku akademickim. Spotkajmy się po wakacyjnej przerwie!

UWAGA: ilość miejsc na spotkanie jest ograniczona do 25 (decyduje kolejność zgłoszeń)

23 października (piątek), godz. 9:30 – 11:00 (online) ZAPISZ SIĘ NA MEET-UP

MEET UP#6. KOMPETENCJE CYFROWE W EDUKACJI. DIGCOMPEDU (spotkanie online)

Co powinien potrafić współczesny nauczyciel? Popularny model TPACK podkreśla umiejętności technologiczne, pedagogiczne i wiedzę specjalistyczną w danej dziedzinie. Dziś, szczególnie istotne stały się właśnie kompetencje cyfrowe w zdalnym nauczaniu.

Co się kryje pod hasłem kompetencje cyfrowe? Agnieszka Chrząszcz i Paula Hmiedat to specjalistyki od europejskiej ramy dla tych kompetencji, czyli DIGCOMPEDU. Będzie to punktem wyjścia do naszej dyskusji. Zapraszamy!

UWAGA: ilość miejsc na spotkanie jest ograniczona do 25 (decyduje kolejność zgłoszeń)

26. listopada (czwartek), godz. 9:30 – 11:00 (online) ZAPISZ SIĘ NA MEET-UP

 

Zrealizowane

25. MARCA 2020. MEET UP#1. Metody aktywizujące w nauczaniu

W miłej atmosferze, przy porannej kawie spotkaliśmy się, aby się lepiej poznać i podzielić doświadczeniami oraz pomysłami na aktywizowanie studentów. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym przenieśliśmy nasz meet-up do sieci i spotkaliśmy się online.

Facylitacja spotkania: Beata Tworzewska-Pozłutko
Czas trwania: 1,5 godziny
 

29. KWIETNIA 2020 MEET UP#2. Praca grupowa ze studentami

Z nastrojem do współpracy i dzielenia się doświadczeniem, tym razem rozmawialiśmy o wykorzystaniu pracy grupowej jako metody pracy ze studentami. Zastanawialiśmy się nad plusami i największymi wyzwaniami pracy grupowej oraz szukaliśmy dla nich rozwiązań.

Facylitacja spotkania: Karolina Grodecka
Czas trwania: 1,5 godziny
 

20. MAJA 2020 MEET UP#3. Motywowanie

W ramach miesiąca poświęconemu motywacji, skupiliśmy się na budowaniu relacji nauczyciel-student. Kiedy będzie ona motywowała obie strony do pracy? Po czyjej stronie leży odpowiedzialność za cele edukacyjne? W jakie jako nauczycieli wchodzimy role i jakie są tego konsekwencje?

Facylitacja spotkania: Wojciech Baran
Czas trwania: 1,5 godziny
 

18. CZERWCA 2020 MEET UP#4. O czasie pandemii

To był z pewnością pierwszy taki semestr w całej historii naszej Uczelni. Od marca wszystkie zajęcia z dnia na dzień zostały przeniesione całkowicie online. Podczas meet-upu skorzystaliśmy z „planu podróży bohatera”, aby wyciągnąć wnioski i docenić skarby, które odnaleźliśmy w sobie w tym czasie.

Facylitacja spotkania: Agnieszka Chrząszcz, Wojciech Baran
Czas trwania: 1,5 godziny