Co robimy

Meet-up Dydaktyczny

 

Meet-up Dydaktyczny

Podczas warsztatów i szkoleń w Centrum e-Learningu, zauważyliśmy, że bardzo przydałyby się otwarte spotkania w gronie dydaktyków, podczas których uczestnicy mogliby się dzielić swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, stąd naszą nowa inicjatywa: dydaktyczne Meet-up’y – spotkania, które tworzą przestrzeń na dyskusje i dzielenie się dobrymi praktykami.

Rozpoczęliśmy w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 cztery moderowane spotkania, po jednym w każdym miesiącu od marca do czerwca. W kolejnym semestrze akademickim zamierzamy kontynuować. Kilka spotkań powtórzymy dla tych, którzy nie byli z nami ostatnio, ale szykujcie się też na eksplorację całkiem nowych zagadanień! Rejestracje na spotkania będą możliwe przez tę stronę, a informować o nich będziemy rzetelnie w naszym newsletterze.

 

Kolejne tematy i terminy

W letnie miesiące szukamy inspiracji. We wrześniu opowiemy w tym miejscu, co dla Was zaplanowaliśmy:)

 

Zrealizowane

25. MARCA 2020. MEET UP#1. Metody aktywizujące w nauczaniu

W miłej atmosferze, przy porannej kawie spotkaliśmy się, aby się lepiej poznać i podzielić doświadczeniami oraz pomysłami na aktywizowanie studentów. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym przenieśliśmy nasz meet-up do sieci i spotkaliśmy się online.

Facylitacja spotkania: Beata Tworzewska-Pozłutko
Czas trwania: 1,5 godziny
 

29. KWIETNIA 2020 MEET UP#2. Praca grupowa ze studentami

Z nastrojem do współpracy i dzielenia się doświadczeniem, tym razem rozmawialiśmy o wykorzystaniu pracy grupowej jako metody pracy ze studentami. Zastanawialiśmy się nad plusami i największymi wyzwaniami pracy grupowej oraz szukaliśmy dla nich rozwiązań.

Facylitacja spotkania: Karolina Grodecka
Czas trwania: 1,5 godziny
 

20. MAJA 2020 MEET UP#3. Motywowanie

W ramach miesiąca poświęconemu motywacji, skupiliśmy się na budowaniu relacji nauczyciel-student. Kiedy będzie ona motywowała obie strony do pracy? Po czyjej stronie leży odpowiedzialność za cele edukacyjne? W jakie jako nauczycieli wchodzimy role i jakie są tego konsekwencje?

Facylitacja spotkania: Wojciech Baran
Czas trwania: 1,5 godziny
 

18. CZERWCA 2020 MEET UP#4. O czasie pandemii

To był z pewnością pierwszy taki semestr w całej historii naszej Uczelni. Od marca wszystkie zajęcia z dnia na dzień zostały przeniesione całkowicie online. Podczas meet-upu skorzystaliśmy z „planu podróży bohatera”, aby wyciągnąć wnioski i docenić skarby, które odnaleźliśmy w sobie w tym czasie.

Facylitacja spotkania: Agnieszka Chrząszcz, Wojciech Baran
Czas trwania: 1,5 godziny