Co robimy

Meet-up Dydaktyczny

 

Meet-up Dydaktyczny

Podczas warsztatów i szkoleń w Centrum e-Learningu, zauważyliśmy, że bardzo przydałyby się otwarte spotkania w gronie dydaktyków, podczas których uczestnicy mogliby się dzielić swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, stąd naszą nowa inicjatywa: dydaktyczne Meet-up’y – spotkania, które tworzą przestrzeń na dyskusje i dzielenie się dobrymi praktykami.

Planujemy w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 cztery moderowane spotkania, po jednym w każdym miesiącu od marca do czerwca. Tematy będę współgrać z realizowanymi w danych miesiącach szkoleniami oraz webinarami. Rejestracje na spotkania będą możliwe przez tę stronę, a informować o nich będziemy rzetelnie w naszym newsletterze.

 

Kolejne tematy i terminy

18. CZERWCA będzie okazją podzielenie się swoimi doświadczeniami związanymi ze zdalnym nauczaniem w czasie pandemii.

To był szalony semestr, chcielibyśmy posłuchać się nawzajem: jakie są Twoje doświadczenia i wnioski z tego czasu, co jest dla Ciebie ważne w kontekście zdalnego nauczania w czasie zamkniętej Uczelni. Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tej rozmowie.

Facylitacja spotkania: Agnieszka Chrząszcz, Wojtek Baran
Czas trwania: 1,5 godziny

Meet-up o czasie pandemii

18 czerwca (czwartek), godz. 9:30 – 11:00

ZAPISZ SIĘ NA MEET-UP

 

Zrealizowane

25. MARCA. PIERWSZY MEET UP Metody aktywizujące w nauczaniu

W miłej atmosferze, przy porannej kawie spotkaliśmy się, aby się lepiej poznać i podzielić doświadczeniami oraz pomysłami na aktywizowanie studentów. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym przenieśliśmy nasz meet-up do sieci i spotkaliśmy się online.

Facylitacja spotkania: Beata Tworzewska-Pozłutko
Czas trwania: 1,5 godziny
 

29. KWIETNIA. DRUGI MEET UP Praca grupowa ze studentami

W atmosferze współpracy i dzielenia się doświadczeniem, tym razem rozmawialiśmy o wykorzystaniu pracy grupowej jako metody pracy ze studentami. Zastanawialiśmy się nad plusami i największymi wyzwaniami pracy grupowej oraz szukaliśmy dla nich rozwiązań.

Facylitacja spotkania: Karolina Grodecka
Czas trwania: 1,5 godziny
 

20. MAJA. TRZECI MEET UP Motywowanie

W ramach miesiąca poświęconemu motywacji, skupiliśmy się na budowaniu relacji nauczyciel-student. Kiedy będzie ona motywowała obie strony do pracy? Po czyjej stronie leży odpowiedzialność za cele edukacyjne? W jakie jako nauczycieli wchodzimy role i jakie są tego konsekwencje?

Facylitacja spotkania: Wojciech Baran
Czas trwania: 1,5 godziny