OneNote w pracy dydaktyka

Kurs online
9 godz. dydaktycznych

4.12.2023 - 8.12.2023

OneNote to rodzaj notatnika online za pomocą którego możesz tworzyć własne treści/zasoby lub gromadzić interesujące cię notatki, obrazy, nagrania z sieci. Narzędzia notesu pozwolą ci przygotować ciekawe i atrakcyjne graficznie treści, dodatkowo pozwolą na dobrą ich organizację i oznaczanie tagami przydatnymi do wyszukiwania np. tematycznego.
Notes możesz wykorzystać do pracy indywidualnej lub zespołowej, w trybie podglądu lub edycyjnym. Dodatkowe narzędzie w postaci wtyczki OneNote Web Clipper pozwala ci szybko “wyłowić” i zarchiwizować w notesie interesujące treści z sieci.

W trakcie szkolenia dowiesz się:

• jakie są obszary notesu zajęć i do czego się przydadzą [biblioteka zawartości, obszar współpracy, indywidualne notesy studentów, notatki nauczyciela];
  • zorganizować notes za pomocą sekcji i stron;
  • za pomocą jakich funkcjonalności stworzysz zasoby notesu;
  • jak kategoryzować informacje/notatki, tak aby w łatwy sposób selekcjonować i wyszukiwać treści notesu (tagowanie);
  • jak tworzyć powiązania pomiędzy stronami notesu;
  • jak efektywnie wykorzystać wtyczkę OneNote Web Clipper;
  • udostępniać, współpracować i/lub rozpowszechniać zasoby twojego notesu (poznasz OneNote jako narzędzie wspierające (współ)pracę projektowo-koncepcyjną dydaktyków, redagowanie raportów/publikacji naukowych, opracowanie zasobów i zadań dla studentów);
  • jak zintegrować notes z aplikacją MS Teams.

Dla kogo?
Szkolenie adresowane jest do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z OneNote. Szkolenie odbywa się w większości w trybie asynchronicznym (online).
Zaplanowano jedno spotkanie o charakterze instruktażowym (na start) dla wszystkich uczestników szkolenia oraz w miarę potrzeb konsultacje indywidualne za pośrednictwem aplikacji Teams.

Data szkolenia: 4.12.2023-8.12.2023
4.12 (poniedziałek), Webinar na start , godz. 14:00-15:00 (synchronicznie na Teams)
4-8.12.2023 w aplikacji OneNote (praca a
synchroniczna)