Równość i równowaga w projektach badawczych

4 godz. dydaktyczne

Celem szkolenia jest zapoznanie z zasadami uwrażliwiania projektów badawczych pod kątem płci. Dołożyliśmy starań, aby kurs był nie tylko merytorycznym wsparciem i wiedzą w “pigułce”, ale także drogowskazem i praktyczną lekcją na temat przygotowywania projektów badawczych wrażliwych na płeć.

W trakcie szkolenia dowiesz się jaki wpływ mają mechanizmy związane z płcią na projektowanie badań naukowych. Odkryjesz korzyści wynikające z równości płci w badaniach. Poznasz najważniejsze syndromy wpływające na badaczy i badaczki oraz dowiesz się jak je rozpoznawać i im przeciwdziałać. Poćwiczysz także analizę wniosku badawczego pod kątem równości płci.

Kurs jest kierowany do osób:

• planujących aplikowanie o granty badawcze i rozwojowe (szczególnie z UE)
  • zatrudnionych na etatach naukowych i dydaktyczno-naukowych w AGH
  • studiujących w Szkole Doktorskiej AGH

Forma szkolenia: online
Czas trwania: 4h dydaktyczne w okresie 2 tygodni od zapisu na szkolenie.
Potwierdzenie: cyfrowa odznaka i drukowany certyfikat
Autorstwo: dr Magdalena Żadkowska, Uniwersytet Gdański

Jednorazowy klucz zapisu do kursu: równość-2024-1

Kurs został opracowany w ramach prac Zespołu ds. Planu Równości Płci w AGH, zespołu projektu NEXUS Horyzont 2020 Akademii Górniczo-Hutniczej, zespołu projektu Horyzont 2020 MINDtheGEPs Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum e-Learningu i Innowacyjnej Dydaktyki AGH.

Jak zalogujesz się do szkolenia „Równość i równowaga w projektach badawczych”?

Krok 1: Aktywacja konta w obszarze platformy szkoleniowej

Jeśli to twoje pierwsze szkolenie w obszarze szkoleniowym platformy Centrum e-Learningu i Innowacyjnej Dydaktyki, potrzebna będzie aktywacja konta.
Wejdź na stronę https://ldap.agh.edu.pl/, w polu „Identyfikator” podaj swój adres e-mail, a w polu „Hasło” swój PESEL.
a) Nauczyciele akademiccy podają adres e-mail zarejestrowany w Systemie USOS.
b) Pracownicy administracyjni podają adres e-mail zarejestrowany w Systemie Informacyjnym (SkOs).

Otrzymasz e-mail aktywujący i nadasz swoje hasło do logowania na UPeL Szkolenia.

Krok 2: Dostęp do szkolenia

1. Po aktywacji konta zaloguj się na stronę szkolenia „Równość i równowaga w projektach badawczych”, klikając w link do szkolenia.
2. Następnie wpisz jednorazowy klucz dostępu do szkolenia

Może Cię też zainteresować

Wasze rekomendacje

To szkolenie to byłaby super sprawa dla np. doktorantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grantami.

Szkolenie bardzo potrzebne i na czasie. Doceniam szkolenie za różnorodność form, ciekawe ćwiczenia i pięknie opracowane materiały.”

Szkolenie samo w sobie bardzo ciekawe, przydatne (...) uświadomiło mi, jakie to jest ważne żeby podkreślać, tam gdzie to jest możliwe (podczas pisania wniosków grantowych) aspekty równości i różnorodności. Szkolenie otworzyło mi oczy