ChatGPT stał się w ciągu dwóch lat asystentem pisania dla większości osób wykonujących prace intelektualne. Generatywna AI spopularyzowała wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy, choć to tylko jedna, najnowsza z odmian tej technologii.
Dlaczego właśnie jest tak skuteczna w codziennych zadaniach: automatyzacji, redakcji, wyszukiwania, analizy treści i danych ? Co sprawia, że to właśnie generatywna AI wywołuje tak silne obawy o jakość i wiarygodność wyników współpracy z nią? Podczas spotkania zmierzymy się, z tym, jak codzienne korzystanie z AI może wpływać na kompetencje takie jak krytyczne myślenie, ocena informacji, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji. Czy do pracy z AI potrzebujemy innych umiejętności lub innego podejścia?
Przyjrzymy się temu, jak wykorzystać dostępne narzędzia AI profesjonalnie, z jakimi kosztami będzie się to wiązać (od prawnych przez finansowe, aż po środowiskowe), jakie ryzyka niesie za sobą korzystanie z różnych modeli AI w kontekście ekonomicznym i geopolitycznym?
_______
Kamil Śliwowski – trener kompetencji cyfrowych i autor kursów e-learningowych. Współpracuje z Fundacją Panoptykon (w obszarze edukacji o cyberbezpieczeństwie) oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (w obszarze edukacji cyfrowej). Pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom i edukacji. Prowadził szkolenia i warsztaty z kompetencji cyfrowych m.in. dla firm PZU, Hitachi, Samsung, Servier Polska, INCO Group. Współautor kursu Green Digital Skills na temat zielonych technologii i AI dla zrównoważonego rozwoju, który ukończyło 30 000 ze 140 państw oraz kursów na temat generatywnej AI dla platformy Cyberskiller. Zasiada w radzie programowej Fundacji Orange. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.
NAGRANIE WKRÓTCE