Nadchodzące webinary

Ucz i angażuj z Team Based Learning

Prowadzący: Katarzyna Suder-Dębska (WIMiR), Radosław Tyrała (WH), Karolina Grodecka (CeLiID)

Data: 21.05 godz. 10:00

Wyobraź sobie zajęcia, podczas których osoby studiujące są aktywne, zaangażowane i skupione, na które przychodzą przygotowane oraz o czasie. Marzenie? Niekoniecznie. Jak pokazują liczne badania, taka sytuacja może być bardzo realna, dzięki wykorzystaniu metody Team Based Learning (TBL).

TBL to metoda projektowania i prowadzenia zajęć, która łączy ideę odwróconych zajęć (ang. flipped classroom) i pracę zespołową osób studiujących, nadając jej określoną strukturę, etapowość i rytm.

Podczas webinaru przedstawiamy główne filary metody Team Based Learning oraz jej strukturę. Zastanowimy się na czym polega dydaktyczna moc TBLa i co ta metoda daje osobie prowadzącej i osobom studiującym. Podzielimy się także doświadczeniem z realizacji zajęć w oparciu o TBLa na dwóch przedmiotach prowadzonych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki i Wydziale Humanistycznym AGH. Opowiemy o reakcji osób studiujących i tym jak wykorzystanie TBLa wpłynęło na ich zaangażowanie oraz ocenę końcową zajęć.

Jeśli jako dydaktyk/dydaktyczka poszukujesz sposobów na przeprowadzenie angażujących zajęć, TBL może być rozwiązaniem. Zapisz się na nasz webinar,  sprawdź na czym polega metoda i podejmuj decyzję czy chcesz z nią dalej pracować.

Nadchodzące webinary
CC4

Treści tej strony dostępne są na licencji
Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe