Kopiowanie Bazy Pytań do innego kursu

Tutorial

Kopiowanie Bazy Pytań do innego kursu

Jeśli chcemy skorzystać ze stworzonej w jednym kursie Bazy Pytań w innym naszym kursie, możemy to wykonać poprzez opcję kopii zapasowej. Zaczynamy więc od kliknięcia tej opcji na stronie głównej kursu, z którego kopiujemy:

Następnie definiujemy, że przy wykonaniu kopii interesuje nas wyłącznie Baza Pytań. Tylko tę opcję zostawiamy jako zaznaczoną:

Podczas przechodzenia przez formatkę, na trzecim kroku możemy zdefiniować własną nazwę dla pliku kopii. Może to pomóc w odnalezieniu się potem wśród wielu różnych kopii, jakie będziemy tworzyć w przyszłości. Należy jednak koniecznie pozostawić na końcu znaki definiujące format kopii (.mbz). Czyli: nazwa_kopii.mbz

Kiedy kopia zostanie już utworzona powinniśmy ją pobrać, jeśli chcemy przenieść tę kopię na kurs prowadzony na innym Wydziale. Jeśli kurs jest na tym samym wydziale, nie będzie to konieczne.

Kiedy plik kopii jest gotowy przechodzimy do kursu, dla którego chcemy przenieść naszą pulę pytań. I tam wybieramy opcję “odtwórz”.

Jeśli odtwarzamy Bazę Pytań na tym samym obszarze wydziałowym, wystarczy kliknąć odtwórz w plikach, które nam się wyświetlają. Jeśli przenosimy pytania jednak między różnymi wydziałami, należy skorzystać z opcji załadowania pliku z naszego komputera.