Luźny stosunek do copyrightu
Kilka tygodni temu (27 czerwca) uczestniczyłem w organizowanym przez Fundację Instytut Myśli Obywatelskiej seminarium “NGO 2.0 i prawo”. Nie jesteśmy organizacją pozarządową, więc niektóre fragmenty spotkania były dla mnie nieciekawe. Wiedza o finansach stowarzyszeń nie jest mi do niczego potrzebna. To, co mnie tam przyciągnęło, to jednak bloki poświęcone promowaniu się w Sieci, a w[...]
O czym marzą elektroniczni uczniowie?
Jak to o czym? O elektronicznych podręcznikach!
Marzenia te spełnić ma Ministerstwo Edukacji, które planuje zastąpienie papierowych książek – książkami cyfrowymi. Mają być one odpowiednikami wersji drukowanych. Odpowiednikami. To samo 1:1 w wersji elektronicznej.
W taki momencie ja się gubię: to po co to wszystko? Czy jak uczeń przeczyta definicję stułbi z ekranu, to mu[...]

