Dzień #3 wizyta studyjna w University of Galway

Kamila Gandecka

29.08.2023

Artykuł opublikowany 8 miesięcy i 4 dni temu.

Uczenie przez doświadczanie

Zwieńczeniem naszej wizyty studyjnej były odwiedziny w The Irish Centre for Applied Patient Safety and Simulation (ICAPSS).

W centrum pracuje zespół lekarzy klinicznych z zespołu opieki zdrowotnej Uniwersytetu Saolta oraz badaczy i naukowców z Uniwersytetu w Galway. Centrum prowadzi głównie działalność edukacyjną i badawczą, opartą na tworzeniu symulacji opieki zdrowotnej, na wszystkich możliwych etapach. Misją ICAPSS jest poprawa bezpieczeństwa pacjentów i podniesienie jakości opieki zdrowotnej poprzez m.in. edukację opartą o doświadczeniu i rzeczywistym przykładzie.

Studenci i studentki kierunków medycznych zdobywają wiedzę i umiejętności w ramach edukacji opartej o symulacje, przeprowadzane w profesjonalnie przygotowanych salach, odzwierciedlających rzeczywiste warunki szpitalne lub w przychodni. Edukacja odbywa się przy wykorzystaniu m.in. manekinów, które mogą naśladować pacjenta z różnymi potrzebami. Prowadzony jest również instruktaż z wykorzystaniem symulacji opieki zdrowotnej. Zespół ICAPSS opracowuje scenariusze konkretnych symulacji w oparciu o doświadczenie z praktyki w szpitalu i prowadzone badania naukowe.