Szkolenie Open AGH: tworzenie e-podręczników

Karolina Grodecka

10.10.2014

Logo_Openep_granatWraz z inauguracją roku akademickiego 2014/2015 wykładowcy, studenci AGH i innych uczelni, a także nauczyciele, uczniowie i każda osoba ucząca się, mogą korzystać z otwartych e-podręczników akademickich tworzonych przez naszych wykładowców. Portal Open AGH e-podręczniki to nowa inicjatywa naszej Uczelni, oferująca dostęp do wysokiej jakości, recenzowanych treści, które budowane zgodnie z Syllabusem AGH, mogą być doskonałym wsparciem procesu dydaktycznego.

Aby efektywnie wykorzystywać możliwości e-podręczników serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów AGH na szkolenie dotyczące korzystania  i tworzenia e-podręczników na platformie Open AGH e-podręczniki. Szkolenie odbędzie się 24 listopada w godz. 9:00-10:30.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

• czym są otwarte e-podręczniki i Otwarte Zasoby Edukacyjne,
  • jak działają licencje Creative Commons,
  • co to znaczy, że e-podręczniki AGH są otwarte,
  • jak korzystać z gotowych e-podręczników AGH,
  • w jakich formatach można pobierać e-podręczniki,
  • w jaki sposób tworzyć własne e-podręczniki z gotowych modułów,
  • jak dzielić się nimi ze studentami i innymi pracownikami.

Szkolenie poprowadzi Karolina Grodecka. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą własnego komputera.

Prosimy o zgłoszenie udziału w szkoleniu na stronie rejestracji do 21 listopada. Rejestracja zakończona.
W szkoleniu może wziąć udział maksymalnie 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie odbędzie się w Centrum e-Learningu AGH, ul. Czarnowiejska 50B, lok. 5, III piętro, sala szkoleniowa.

Serdecznie zapraszamy!