Co robimy

Taka praca nie ma sensu

Taka praca nie ma sensu

Ktoś, kto związał swoje życie zawodowe z uczelnią, na pewno się nie nudzi. Projekty, zajęcia i badania potrafią skutecznie wypełnić dobę pozostawiając nas z wrażeniem spełnienia i twórczej radości. Oraz zmęczenia.

Akademicy twierdzą, że nie mogą pracować mniej. A ja jestem przekonana, że to jest możliwe – dlatego zapraszam serdecznie na rozmowę z Patrycją Musiał, autorką rewelacyjnego podcastu #Pracuj Mniej. Będziemy rozmawiały o sztuce pracowania mniej, a skuteczniej.

Patrycja Musiał pracowała jako dziennikarka, historyczka sztuki, kuratorka, prezeska, wykładała na UJ, prowadziła własną firmę, własną fundację i ostatnio spółkę w branży IT. Po 20 latach intensywnej pracy na wielu etatach zmęczyła się. Kryzys zawodowy sprawił, że postanowiła zdecydowanie zwolnić, a później uzupełnić umiejętności zarządcze o certyfikat coacha biznesowego. Patrycja nagrywa podcast Pracuj Mniej.

Swoim doświadczeniem dzieli się jako coach na sesjach indywidualnych – wypalonych zawodowo zabiera do lasu albo wysyła w góry. Pomaga hamować, czyli pracować mniej lub przyspieszać, czyli pracować lżej. Inspiruje się filozofią taoistyczną, zen oraz psychologią procesu. Bliskie jej sercu jest pojęcie wu-wei, czyli aktywnego nie-działania i zdrowa prokrastynacja jako źródło kreatywności. Prowadzi warsztaty relaksacyjne w wykorzystaniem technik hipnorelaksu i jogi nidry.

Taka praca nie ma sensu, [14.10.2021, godz. 12:00 – 13:00] WYDARZENIE ODBYŁO SIĘ