Co robimy

Co oni paczą? Kanały naukowe na YouTube

Co oni paczą? Kanały naukowe na YouTube

W jednym z naszych kursów studenci na pytanie skąd lubią czerpać wiedzę online zarzucili nas linkami do naukowych kanałów na YouTubie. Jeśli jeszcze ich nie znasz, a interesuje cię wiedza naukowa podana w ciekawy sposób, koniecznie je odwiedź! Wybraliśmy 6, które najczęściej się pojawiały w wypowiedziach i które są tworzone przez przez naszych rodzimych YouTuberów. Kolejność na liście wynika z ilości subskrybentów.

 

 

 

 

SciFun

Najczęściej wymieniany przez studentów i z największą liczbą subskrybentów listę otwiera SciFun czyli Darek Hoffman. Ciekawie powiada i ilustruje różne zagadnienia naukowe głównie fizyczne. To co go wyróżnia i za co kochają go widzowie to eksperymenty przed kamerą, często proste, robione przy pomocy przedmiotów codziennego użytku.

https://www.youtube.com/user/SciTeraz

 

 

 


emce □

Na drugim miejscu Huyen jako emce kwadrat. Młoda Wietnamka szybko zyskała sobie szerokie rzesze fanów dzięki sympatycznym filmom z różnych dziedzin nauki. Zadaje niebanalne pytania, a później przedstawia na nie odpowiedź. Kręci głównie ze studia, ale na kanale znajdziecie również filmy z pleneru i filmiki rysowane.

https://www.youtube.com/channel/UCZgxE8WOvOmHNfMpv1otPxQ

 

 

 

 

Uwaga! Naukowy bełkot

Z tym „bełkotem” ciężko się zgodzić 🙂 Dawid – doktorant chemii z Lublina w bardzo przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia różne zawiłości otaczającego nas świata. Popularyzuje naukę nie tylko w sieci, ale również na wykładach i piknikach naukowych.

https://www.youtube.com/channel/UC_7PqixGIdE-jjoHKMPYpGA

 

 

 

 

Pasja informatyki

Coś dla fanów programowania. Duet Mirosław Zelent i Dawid Stelmach postawili sobie za cel z pomocą sieci popularyzować wiedzę informatyczną. Społeczność fanów się rozrasta, a panowie uzbierali już pokaźną ilość wartościowych materiałów video.

https://www.youtube.com/user/MiroslawZelent

 

 

 

 

Kasia Gandor

Kasia wykonała spory zwrot w swojej karierze i z modelingu przeskoczyła do biotechnologi. Zamiast w studiu fotograficznym przesiaduje teraz w laboratorium, a wolnych chwilach dzieli się w internecie ciekawostkami naukowymi. Jej kanał ma dopiero 1,5 roku, a zebrał już spore grono fanów.

https://www.youtube.com/channel/UCUercAwR2To1Zx6GA6ZP2TQ

 

 

 

 

Nauka. To Lubię

Listę domyka – Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy i fizyk, który pisze i opowiada o nauce na swoim blogu, w programie telewizyjnym Sonda i na kanale YouTube. Na kanale dominują zagadnienia fizyczne i chemiczne, ale również spojrzenie na naukę z szerszej perspektywy jako dziedziny na którą wpływają procesy społeczno-polityczne.

https://www.youtube.com/channel/UCtcUMxUSMWUNBfOaKUv5cjg