Co robimy

Cyfrowe kompetencje i Otwarte Zasoby Edukacyjne – warsztaty

Cyfrowe kompetencje i Otwarte Zasoby Edukacyjne – warsztaty

Centrum e-Learningu AGH oraz Sheffield Hallam University zapraszają na warsztaty Digital Futures in Teacher Education (DeFT) dotyczące cyfrowych kompetencji nauczycieli w tworzeniu i korzystaniu z Otwartych Zasobów Edukacyjnych. Spotkanie poprowadzi Anna Gruszczyńska i Richard Pountney z Sheffield Hallam University, którzy podzielą się wnioskami z realizacji trzeciego etapu projektu DeFT prowadzonego w Wielkiej Brytanii przez Joint Information Systems Committee (JISC). Warsztaty odbędą się 24 października w Krakowie w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Open Access. Rejestracja już otwarta.

W ramach projektu Digital Futures in Teacher Education (DeFT) dzięki współpracy ze szkołami, trenerami i nauczycielami zostanie opracowany otwarty podręcznik na temat cyfrowych kompetencji i włączania Otwartych Zasobów Edukacyjnych w działania nauczycieli na każdym etapie nauczania. Są to głównie studia przypadków na temat praktyk wykorzystania OZE w kształceniu się przez całe życie, w szkoleniu nauczycieli jak również przykłady zastosowania narzędzi Web 2.0 w tworzeniu otwartych treści przez uczniów i studentów.

Ramowy program warsztatów:
11:00-11:30 Omówienie projektu DeFT i jego rezultatów (prezentacja)
11:30-12:30 Digital literacy i otwartość – próba zdefiniowania zakresu obu pojęć
12:30-13:00 Informacja zwrotna i dyskusja na podstawie działań uczestników warsztatów

Warsztaty będą szczególnie ciekawe dla nauczycieli, trenerów, edukatorów, bibliotekarzy zainteresowanych nowymi technologiami i problematyką Otwartych Zasobów Edukacyjnych. Warsztaty będą prowadzone w j. angielskim. Udział jest bezpłatny. Zachęcamy do zabrania ze sobą laptopów/tabletów/smartfonów, które pozwolą na zapoznanie się z narzędziami prezentowanymi na warsztatach.

Kiedy: 24 października 2012, 11:00-13:00
Gdzie: Akademia Górniczo-Hutnicza, ul. Czarnowiejska 66, budynek B-5, parter, sala 01.
Rejestracja do 22 października: http://www.warsztatyagh.evenea.pl/

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz