h5p – interaktywne materiały dydaktyczne pracowników AGH

Marta Stąporek

Artykuł opublikowany 3 miesiące i 3 dni temu.

W styczniu 2024 r. nasza koleżanka – Renata Iwan – miała przyjemność poprowadzić szkolenie online H5P Interaktywne materiały – podstawy.
Podczas szkolenia realizowanego na na Uczelnianej Platformie e-Learningowej (UPeL) pracownicy AGH uczyli się tworzyć interaktywne materiały dydaktyczne w H5P takie jak: quizy, ćwiczenia wizualne i interaktywne wideo*.

Poniżej – za zgodą autorów – prezentujemy efekty ich prac z nadzieją, że staną się dla pozostałych Państwa (pracowników AGH) zachętą do wzięcia udziału w kolejnej edycji szkolenia**, a w dalszej kolejności dobrą praktyką urozmaicania i uatrakcyjniania kursów online na UPeL materiałami aktywizującymi, mocniej angażującymi studentów w proces uczenia się.

Fiszki na temat procesu replikacji

dr hab. Anna Bodzoń-Kułakowska [Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki]

Wskaźnikowanie płaszczyzn
(interaktywny obraz)
dr inż. Bogdan Rutkowski [Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej]

Zagadnienia geoturystyczne w dolinie lodowca Pasterze (interaktywny obraz)
dr inż. Renata Stadnik [Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska]

Feminatogedon (Interaktywne wideo)
mgr Magdalena Worobjew [Studium Języków Obcych]

Quiz dla entuzjastów prozy A. Christie
prof. Piotr Suder [Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki]

_________________
* h5p ułatwia tworzenie interaktywnych treści dostosowanych do różnych potrzeb – sprawdź, jakiego rodzaju aktywności możesz tworzyć. Wtyczka h5p jest zaimplementowana na UPeL AGH, dzięki czemu aktywności przygotujesz bezpośrednio w kursie online; możesz je również pobrać z banku zawartości i zaimportować w innej przestrzeni np. platformie Moodle innej uczelni.

** Informacja szczegółowa o szkoleniu H5P interaktywne materiały – podstawy, prowadząca – Renata Iwan.

_________________
obrazek wyróżniający na licencji CC BY 2.0