Open Education Global w 2016 roku w Krakowie

Agnieszka Chrząszcz

31.07.2015

OEC_16-9W przyszłym roku najważniejsza konferencja poświęcona w całości tematyce otwartości – OPEN EDUCATION GLOBAL 2016 – odbędzie się u nas, w Krakowie, w AGH.

Choć ogłoszenie Call for Proposals planowane jest na sierpień wiemy już, iż motywem przewodnim wydarzenia będzie CONVERGENCE THROUGH COLLABORATION a kolejne sesje poświęcone będą współpracy, dzieleniu się najlepszymi praktykami i rezultatami badań.

Wzorem wcześniejszych edycji planujemy także sesję poświęconą Polsce.  Zależy nam na tym aby pokazać różnorodność działań związanych z otwartością w Polsce –  w nauce, edukacji i kulturze. Dzieje się u nas wiele – zaprezentujmy, co udało się wypracować, podzielmy się najlepszymi praktykami i mniej udanymi przedsięwzięciami. Ważnym elementem konferencji  jest także integracja osób wywodzących się z różnych środowisk, dla których otwartość stanowi wartość i misję – nie tylko naukowców czy nauczycieli ale także edukatorów i popularyzatorów edukacji, aktywistów społecznych i kulturowych, prawników,  studentów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i firm. Szczególnie serdecznie zapraszamy oczywiście pracowników uczelni wyższych. Wszystkim chętnie udzielimy wsparcia w procesie rejestracji.

Ważne informacje:

Miejsce: Akademia Górniczo-Hutnicza im St. Staszica w Krakowie

Oficjalna strona konferencji: http://conference.oeconsortium.org/2016/

Ważne terminy:

16 listopada 2015 – nadsyłanie abstraktów
14 grudnia 2015 – informacja o akceptacji
10 luty 2016 – rejestracja autorów
11 kwietnia 2016 – dzień warsztatowy
12-14 kwietnia 2016 – konferencja

Organizatorem konferencji jest Open Education Consortium, którego AGH jest członkiem od 2011 roku. Współorganizatorem – Centrum e-Learningu AGH.

Dzięki uprzejmości Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki goście obradować będą w salach budynku B8.