Otwarty kurs: Elementy geofizyki ogólnej

Aneta Gruszczyk

Artykuł opublikowany 3 lata, 2 miesiące i 22 dni temu.

Co mają wspólnego Tom i Jerry z misjami satelitarnymi badającymi pole siły ciężkości Ziemi? Wariacja czy anomalia siły ciężkości? Co to są undulacje? Dipol ekscentryczny? Monopol magnetyczny?
Jeśli te i wiele innych pytań z zakresu geofizyki ogólnej zaprzątają Wam głowę, zajrzyjcie koniecznie do najnowszego kursu na Open AGH Otwarte Zasoby. Jeśli jako akademicy szukacie inspiracji dla własnych zajęć, ten kurs jest również dla Was. Zapraszamy wraz z jego autorką dr inż. Kamilą Wawrzyniak-Guz.

Kurs obejmuje wybrane fragmenty zajęć Geofizyka ogólna, które autorka od lat prowadzi dla studentów 1 roku Geofizyki na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Zawiera materiały i ćwiczenia dotyczące pola siły ciężkości i pola magnetycznego Ziemi.
Podzielony jest na trzy sekcje:
  1. REFERATY – zawiera kilka pomysłów e-tywności pokazujących, w jaki sposób można zaangażować całą grupę w referat, który został przygotowany przez pojedynczego studenta
  2. GRAWIMETRIA
  3. MAGNETOMETRIA

Kurs został opracowany w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Link do kursu: https://open.agh.edu.pl/zasob/elementy-geofizyki-ogolnej/