Co robimy

Rejestracja na konferencję OEC Global 2016

Rejestracja na konferencję OEC Global 2016

Ruszyła rejestracja uczestników/czek międzynarodowej konferencji Open Education Global 2016, która odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2016 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Konferencja, organizowana corocznie przez Open Education Consortium, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się różnymi wymiarami otwartości. Co roku skupia ponad 200 uczestników z całego świata, dając im unikalną okazję do wymiany doświadczeń, promocji otwartości i dobrych praktyk oraz dyskusji nad kształtem strategii i polityk związanych z otwartymi zasobami i otwartym dostępem.

Fakt, że tegoroczna edycja konferencji jest współorganizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, sprawia, że podczas obrad nie może zabraknąć przedstawicieli polskich organizacji i instytucji.

Dla uczestników z Polski zostały przygotowane preferencyjne warunki uczestnictwa. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu, prosimy o kontakt z Centrum e-Learningu AGH cel@agh.edu.pl w celu uzyskania informacji o sposobie rejestracji i warunkach udziału.

Do końca listopada czekaliśmy na zgłoszenia propozycji wystąpień, paneli, sesji warsztatowych, sesji action lab i plakatów. Otrzymaliśmy ponad 90 zgłoszeń, których wspólną częścią jest temat przewodni konferencji Convergence Through Collaboration. Propozycje wystąpień zostaną zrecenzowane i ułożone w 5 ścieżkach tematycznych: Integration of Open Practices, Collaboration, Open Education as Strategy, Research to Advance Open Education, Research to Advance Open Education.

Konferencję otworzy panel „Opening up Poland”, którego celem jest prezentacja stanu otwartej edukacji i nauki w Polsce. Panel będzie także okazją do debaty na temat możliwych kierunków rozwoju otwartości w Polsce.

W drugim dniu konferencji planowany jest panel „Opening up Europe”, podczas którego przedstawiciele instytucji ze Słowenii, Słowacji i Holandii opowiedzą o założeniach, rozwoju i skali inicjatyw otwartościowych w tych trzech państwach.

Do zobaczenia w Krakowie w kwietniu 2016.

Foto: Aleksy Baszyński/KSAF AGH

Dodaj komentarz