Wystąpienia plenarne na Open Education Global 2016

Karolina Grodecka

10.01.2016

Artykuł opublikowany 8 lat, 3 miesiące i 10 dni temu.

12-14 kwietnia 2016 r. spotykamy się w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w międzynarodowym gronie akademików, praktyków i działaczy na rzecz otwartości w edukacji i nauce. Okazją będzie oczywiście konferencja Open Education Global 2016 organizowana przez Open Education Consortium, której tematem przewodnim jest Convergence through collaboration.

W tym roku będziemy mieli zaszczyt gościć znakomitych prelegentów: Ankę Mulder, Jana Gondola oraz Jarosława Lipszyca.

Anka Mulder Vice-President for Education and Operations Delf Univeristy of Technology, jest aktywną członkinią i działaczką edX University Advisory Board oraz Supervisory Board of the Hotel School The Hague, a także Comité d’orientation stratégique of the University of Sorbonne. W latach 2011-2013 przewodniczyła OpenCourseWare Consortium.

Jan Gondol w latach 2014-2015 doradca ds. otwartych danych w rządzie Republiki Słowacji (projekt COMSODE), koordynator procesu przystąpienia Słowacji do Open Government Partnership (OGP), inicjator włączenia polityki otwartości w obszarze danych, edukacji i oprogramowania jako elementu Narodowego Planu Rozwoju Słowacji w ramach OGP.

Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska, autor koncepcji portalu „Włącz Polskę” Ministerstwa Edukacji Narodowej, członek komitetu Obywateli Kultury, dziennikarz, uczestnik debaty o ACTA i przyszłości praw autorskich, działacz ruchu na rzecz wolnej kultury.

Konferencję otworzy panel „Opening up Poland”, którego celem jest prezentacja stanu otwartej edukacji i nauki w Polsce. Panel będzie także okazją do międzysektorowej debaty na temat możliwych kierunków rozwoju otwartości w Polsce.

Fakt, że tegoroczna edycja konferencji jest współorganizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, sprawia, że podczas obrad nie może zabraknąć przedstawicieli organizacji i instytucji z Polski.

Dla uczestników z Polski zostały przygotowane preferencyjne warunki uczestnictwa. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu, prosimy o kontakt z Centrum e-Learningu AGH (cel@agh.edu.pl) w celu uzyskania informacji o warunkach udziału i sposobie rejestracji.

Konferencja jest organizowana pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Koalicji Otwartej Edukacji. JM Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im St. Staszica w Krakowie prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka objął wydarzenia patronatem honorowym.

Więcej szczegółów na temat konferencji i wydarzeń towarzyszących na stronie: http://conference.oeconsortium.org/2016/

Zapraszamy!

Foto: Aleksy Baszyński/KSAF AGH