Skazani na Moodle: MoodleMoot 2017

Agnieszka Chrząszcz

Był taki czas, kiedy Moodle Moot kojarzył się nam ze spotkaniem grupy geeków informatyków rozkładających na czynniki pierwsze kod Moodla.
Ale to było zanim zaczęliśmy tam bywać. I teraz wcale tak już nie myślimy.

Wspólnym mianownikiem dla tego spotkania jest system, wykorzystywany w Polsce i przez uczelnie czy szkoły, i przez firmy. Niektórzy lubią go bardziej, inni mniej. Ale te burzliwe związki z Moodlem stanowią świetny punkt odniesienia dla nas, praktyków. Opowieści o tym, co można z Moodlem zrobić, a czego lepiej nie próbować są dla nas inspiracją. Siedzimy, słuchamy, potakujemy albo z niedowierzaniem kręcimy głową.

Fajne jest to, że wszyscy uczestnicy, bez względu na to czy czują się bardziej informatykami czy dydaktykami, mają poczucie udziału w procesie kształcenia, w którym Moodle jest środkiem, a nie celem. Nad spotkaniem unosi się duch pozytywizmu: można i warto uczyć lepiej.
Tym optymizmem emanują organizatorzy, którzy ze stoickim spokojem i szczerym uśmiechem odpowiadają nawet na tak poważne pytania “jak żyć?”

Prócz fajnie dobranych prezentacji najmocniejszą stroną MoodleMoota jest stworzenie przestrzeni do rozmowy. Organizatorzy wiedzą, że czas jest istotnym dobrem i dysponują nim uważnie i z troską. Jest więc czas na pytania i czas na kawę z dyskusją. Jest chwila na oddychanie Jurą Krakowsko-Częstochowską i rozmowę o najnowszych wtyczkach.

Zatem jeśli marzy ci się naprawdę konstruktywne spotkanie o Moodlu i uczeniu to w 2018 roku nie powinno cię zabraknąć.

Relacje z MoodleMoot2017 znajdziesz też na FB CeLu

Grafika: Agnieszka Halama, Szkoła Praktyków Wizualnych