Test – pytania typu krótka odpowiedź

Tutorial

Pytania typu Krótka odpowiedź pozwalają na tworzenie pytań z zawartością wzorcową porównywaną z odpowiedziami wpisywanymi z klawiatury/z ręki przez studentów.
W treści pytania należy wyraźnie określić, w jakiej formie oczekujemy odpowiedzi studentów – warianty odpowiedzi porównywane są przez system z zawartością wzorcową. Zaleca się tu zadawać pytania o jedno lub dwa słowa.

Formatka umożliwiająca wprowadzenie pytania zawiera następujące elementy: wybór kategorii w bazie pytań, do której pytanie zostanie przydzielone, nazwę i treść pytania, domyślną punktację, wprowadzenie wariantów odpowiedzi wraz z możliwością przyznania za nie wartości procentowej.

Ocenę wartiantów odpowiedzi określamy za pomocą wartości procentowej. Pytanie można przygotować w taki sposób, że np. jeden wariant odpowiedzi jest prawidłowy – za niego studenci otrzymają +100%. Można również dodatkowo wskazać warianty odpowiedzi zbliżone do wariantu prawidłowego, za które studenci otrzymają mniejszą wartość procentową (np. +60%).