Tworzenie i przyznawanie odznak w kursie

Tutorial

Tworzenie i przyznawanie odznak w kursie

Ciekawą formą nagradzania za postęp i za ukończenie kursu online jest możliwość przyznawania odznak. Opcja ta jest dostępna w lewej nawigacji na stronie kursu:

Po kliknięciu w to miejsce pojawi się nam opcja dodania swojej odznaki:

Wyświetli nam się wtedy formatka, w której określamy tytuł, dodajemy opis (czyli co poświadcza odznaka, np. ukończenie jakiego szkolenia, albo części szkolenia) oraz plik graficzny, który będzie właśnie naszą odznaką.

Następnie ustalamy, jakie są kryteria przyznania odznaki. Może to być np. przyznawanie ręczne przez prowadzącego. Możemy jednak również ten proces zautomatyzować, jeśli na naszym kursie są zadania, które mają określone kryteria ukończenia, to możemy uzależnić przyznanie odznaki od wykonania przez studenta właśnie tych określonych ćwiczeń.

Po ustaleniu kryteriów, system poprosi nas o aktywowanie odznaki:

W tym momencie nasza odznaka już działa! Żeby móc nią zarządzać, możemy ponownie wejść przez lewą nawigację w sekcję ODZNAKI. Zobaczymy naszą odznakę oraz możliwość edytowania jej:

Jeśli np. ustaliliśmy, że przyznajemy odznakę ręcznie, to w tym miejscu, możemy klikając w ikonkę pucharu, nagrodzić uczestników naszych zajęć, takim cyfrowym potwierdzeniem: