Webinary i szkolenia w 2018/19

Joanna Damasiewicz-Gargol

Jak co roku, tak i tym razem, wraz z nadejściem października przedstawiamy rozkład zajęć Centrum e-Learningu AGH na rok akademicki 2018/2019 🙂 Przerwa wakacyjna minęła nam szybko i słonecznie, ale również bardzo produktywnie, dzięki czemu dzisiaj możemy zaprezentować ciekawą ofertę szkoleniową i nie tylko. Listę już znanych i lubianych przez dydaktyków szkoleń poszerzyły nowe pozycje w naszej ofercie, będące odpowiedzią na potrzeby i sugestie uczestników szkoleń kierowane do nas bezpośrednio bądź wyrażone w ankietach. Wiemy, że dydaktycy AGH chcą coraz więcej zajęć realizować online. Wiemy, że chcą ze swoimi studentami pracować grupowo online. Wiemy, że chcą słuchaczom swoich zajęć udzielać rozwijającej informacji zwrotnej na temat wyników ich pracy. Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tych wskazówek i dlatego zaprojektowaliśmy kilka nowych kursów, które pomogą doskonalić warsztat dydaktyczny w tych oraz innych obszarach nauczania.

Nasze szkolenia, warsztaty i webinary dedykowane są wszystkim pracownikom i doktorantom AGH. Zapraszamy zarówno osoby, które jeszcze nie miały okazji się z nami uczyć i nas poznać, osoby, które dopiero dołączyły do grona dydaktyków naszej uczelni, jak i stałych przyjaciół CeL-u.

Szkolenia i warsztaty

Poniżej przedstawiamy aktualny kalendarz szkoleń i warsztatów:

::: 15 październik–4 listopad | E-learning akademicki – certyfikacja (edycja jesienna)
::: 22 listopad | Testy na platformie UPeL
::: 26-30 listopad | Nie bój się i Moodle!
::: 28 listopad | Wykorzystanie materiałów do prowadzenia zajęć
::: 5 grudzień | Otwarte Zasoby Edukacyjne w praktyce nauczyciela akademickiego
::: 8 styczeń | Webinary
::: 18 styczeń | Projektowanie aktywności online – NOWE!
::: 25 styczeń | Informacja zwrotna – NOWE!
::: 4-8 marzec | OZE Rentgen
::: 11 marzec–31 marzec | E-learning akademicki – certyfikacja (edycja wiosenna)
::: 13 maj-16 czerwiec | Projektowanie prezentacji
::: 13-16 czerwiec | Praca grupowa online – NOWE!

::: Szczegółowe opisy szkoleń, informacje organizacyjne oraz zapisy znajdziesz w zakładce ::: SZKOLENIA.

Webinary

Ale to nie wszystko! Nie zatrzymujemy się i oprócz powyższych wydarzeń w naszej ofercie pojawia się dodatkowa propozycja dla wszystkich pasjonatów dydaktyki.

W nadchodzącym roku akademickim ruszamy z całkiem nową dla nas inicjatywą. Wszystkich pracowników dydaktycznych AGH zapraszamy serdecznie do udziału w prowadzonych przez nas webinarach. Będzie to cykl spotkań online kierowany szczególnie do tych nauczycieli, którzy szukają nowych inspiracji dydaktycznych i przy okazji chcą doświadczyć na własnej skórze jak może wyglądać realizacja takiego spotkania.

Raz w miesiącu będziemy prowadzić godzinny webinar, podczas którego zaprezentujemy ciekawe pomysły z obszarów dydaktyki oraz e-learningu do wykorzystania na zajęciach ze studentami. Podejmiemy również tematykę Otwartych Zasobów Edukacyjnych, aby rozjaśnić zasady korzystania z nich, wyjaśnić dlaczego w ogóle warto udostępniać wiedzę w takiej formie i wreszcie jak tworzyć własne OZE. Udział w webinarze może wziąć każdy, wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, zestaw słuchawkowy oraz należy dokonać wcześniejszego zapisu.

Poniżej przedstawiamy aktualny kalendarz webinarów na I semestr:

::: 18 październik | Ostatnie 5 minut wykładu – jak je najlepiej wykorzystać?
::: 21 listopad | Wykorzystanie materiałów podczas zajęć
::: 18 grudzień | Blended Learning krok po kroku
::: 23 styczeń | UPeL: tips & tricks

Co zyskasz uczestnicząc w naszych webinarach?

• poznasz ciekawe metody prowadzenia zajęć,
  • nauczysz się stosować proste narzędzia angażujące studentów,
  • zdobędziesz wiedzę na temat nowoczesnej dydaktyki,
  • udoskonalisz swój warsztat nauczyciela,
  • poznasz tajniki otwartych zasobów edukacyjnych,
  • zobaczysz jak wygląda prowadzenie webinaru i jakie możliwości stwarza ta forma prowadzenia zajęć.

Zastanawiasz się jak urozmaicić swoje zajęcia? Jak bardziej zaangażować w nie studentów? Co zrobić, aby byli oni aktywni? A może ciekawi cię jakie możliwości dydaktyczne daje interaktywny wykład online? Na naszych webinarach znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania. Przyjdź i przekonaj się sam!

::: Więcej o webinarach w AGH dowiesz się klikając w zakładkę ::: WEBINARY.

Choć w szkoleniach i warsztatach może wziąć udział określona liczba uczestników, to na webinary nie obowiązuje limit miejsc. Każdy kto dokona rejestracji otrzyma link do transmisji spotkania.

Do zobaczenia online, na webinarach i na warsztatach!