CeLiID

16.10.2008

16 października 2008 w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród przyznanych w pierwszej edycji konkursu „Notatki w Internecie” dla uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych (zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z uroczystości). Konkurs ten organizowany jest pod patronatem JM Rektora AGH już od dziewięciu lat. Pierwotnie był adresowany jednak tylko do studentów AGH. Edycja skierowana do uczniów zorganizowana została wspólnie przez Centrum e-Learningu AGH oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Po raz pierwszy w roku szkolnym 2007/08 w ramach Konkursu uczniowie opracowywali w formie elektronicznej (jako strony WWW) własne notatki z ulubionych lekcji. Nad merytoryczną poprawnością prac czuwali ich opiekunowie naukowi – nauczyciele prowadzący dane zajęcia w szkole. Tworząc własne prace uczniowie zdobywali umiejętność i praktykę tworzenia elektronicznych materiałów dydaktycznych przeznaczonych do publikacji w Internecie. Jury złożone z przedstawicieli AGH i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wyłoniło zwycięskie prace oraz przyznało nagrody:

• Grand Prix oraz nagrodę główną w postaci trzech laptopów ufundowanych przez JM Rektora AGH zdobyła praca pt. „Wielomiany jednej zmiennej” przygotowana przez uczniów: Jakuba Białkowskiego, Rafała Mastynę oraz Rafała Polaka z 2 klasy XII LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Opiekunem Naukowym pracy była mgr Magdalena Wachulec.
  • Drugie miejsce zajęła praca pt. ”Algorytmika – jak i z czym to się je?” Łukasza Joba z 2 klasy IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Opiekunem Naukowym pracy był mgr Jan Kurzawa.
  • Trzecie miejsce zajęła praca pt. ”Podstawy elektrotechniki” Pawła Łozińskiego z 1 klasy Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Opiekunem Naukowym pracy był dr inż. Wiktor Hudy.

Druga i trzecia nagroda oraz nagrody dla opiekunów naukowych prac zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Wszystkie zgłoszone w konkursie prace były na bardzo wysokim poziomie. Staną się one ogólnodostępnymi na stronie internetowej Konkursu (http://www.notatki.cel.agh.edu.pl/) pomocami dydaktycznymi.

One thought on “Wręczenie nagród w Konkursie „Notatki w Internecie” dla uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych

1. W “name” jest oczywiście mój “pseudonim” internetowy. Nazwisko dla zainteresowanych nie jest tajemnicą. Bardzo mnie zaskoczył komentarz pod moją notką, bardzo miło mnie zaskoczył. Zgadzam się z nim w 100%. Najgorsze jest to, że czas płynie, a my ciągle nie mamy wprawy w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Piszę to z pozycji nauczyciela nieakademickiego. Jestem beneficjentką KNO i teraz biorę udział jako instruktor w Eakademii. Bardzo chciałabym być sprawniejsza w przygotowywaniu projektów unijnych. Pozdrawiam serdecznie. Blog fantastyczny

Możliwość komentowania została wyłączona.