Open AGH e-podręczniki w Google Play

Aplikacja Open AGH e-podręczniki w Google Play

Aneta Gruszczyk

Artykuł opublikowany 2 lata, miesiąc i 21 dni temu.

Już jest! Bezpłatna aplikacja Open AGH e-podręczniki czeka na Was w Google Play!

To dodatkowa, wygodna opcja korzystania z podręczników akademickich, których autorami są wykładowcy AGH. Dostępna bez rejestracji i bez reklam, za to z możliwością dodawania treści do ulubionych oraz tworzenia zakładek w miejscach, do których będziemy chcieli wrócić.

Dydaktycy i studenci oraz wszyscy, którzy chcieliby korzystać z akademickich materiałów udostępnianych na otwartej licencji CC BY-SA 4.0 – Zachęcamy do instalowania i testowania!
Poniżej znajdziecie więcej informacji o tym jak działa aplikacja:

Różne dziedziny

Zdobywaj dzięki Open AGH e-podeczniki wiedzę z różnych dziedzin – aktualnie są to: matematyka, chemia, informatyka, fizyka, fotowoltaika i komunikacja społeczna. Systematycznie pojawiać się tu będą nowe e-podręczniki.

Nawigacja po aplikacji

Przeglądaj kategorie, podręczniki i rozdziały. Poruszaj się po e-podręczniku przy pomocy spisu treści, który w trakcie czytania zawsze możesz rozwinąć z dolnej listwy aplikacji. Jeśli przerwiesz czytanie, aplikacja zapamięta to miejsce w podręczniku i wrócisz do niego szybko, klikając przycisk Kontynuuj czytanie.

Zapisywanie i udostępnianie

Dodawaj rozdziały do ulubionych i twórz w nich zakładki, aby móc szybko wrócić do interesujących Cię treści. Rozdziały możesz też udostępniać znajomym, a nawet zapisywać do offline, aby móc je przeglądać bez połączenia z internetem.

Przyjemna nauka

Zadbaliśmy o czytelny i przyjazny wygląd aplikacji. Dla własnej wygody przeglądaj treści na pełnym ekranie. Graficznie wyróżnione w rozdziałach definicje, twierdzenia, przykłady i inne warte zapamiętania treści systematyzują i wspomagają zdobywanie wiedzy. Przyjemnego korzystania i powodzenia w nauce!

Bez rejestracji, opłat i reklam

Korzystaj z aplikacji bez konieczności zakładania konta i udostępniania danych. Wszystkie e-podręczniki są zawsze dostępne bez żadnych opłat. Czytaj je swobodnie online bez natrętnych reklam czy narzucanych zakupów.

Otwarta licencja

Dzięki licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 możesz korzystać bezpłatnie i bez logowania ze wszystkich udostępnionych treści. Możesz je kopiować, rozpowszechniać, modyfikować i dostosowywać do swoich celów edukacyjnych, pod warunkiem oznaczenia autora e-podręcznika oraz zastosowania analogicznej licencji do swojej publikacji.

Wszystkie e-podręczniki dostępne są również w naszym serwisie Open AGH e-podręczniki.