Co robimy

Jak lepiej uczyć informatyki – nowy konkurs!

Jak lepiej uczyć informatyki – nowy konkurs!

No to konkurs „Notatki w Internecie” ma konkurencję!

Aktywni uczący się i lepsze uczenie (się) informatyki to cele projektu „Strategia wolnych i otwartych implementacji„, w ramach którego właśnie ogłoszono konkurs na implementacje programistyczne. Realizuje go Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu implementacji programistycznych o różnym stopniu trudności. Implementacje realizowane będą podczas zajęć w Kołach Zainteresowań organizowanych w ramach Projektu SWOI. Obowiązujące języki programowania to Lazarus, Scratch, C, C++, Phyton, Java i Php. Tematy implementacji muszą bazować na obowiązującej podstawie programowej dla typów szkół obejmowanych projektem, natomiast wprowadzane treści powinny mieć charakter innowacyjny i użytkowy.

Adresataminauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci i pracownicy naukowi i dydaktyczni z kierunków informatycznych i powiązanych, takich jak: elektronika, mechatronika, automatyka, robotyka, kierunki pedagogiczne związane z technologiami informacyjnymi, elektrotechnika, itp.

Regulamin i szczegóły na stronie http://www.e-swoi.pl/wiki/article/konkursowo (po zalogowaniu do wiki)

Dodaj komentarz