Co robimy

Jak projektować i prowadzić kursy online – nowa edycja w lutym

Jak projektować i prowadzić kursy online – nowa edycja w lutym

Zapraszamy na zimowo-wiosenną, piątą już edycję kursu „Projektowanie i prowadzenie kursów on-line”. Kurs rozpoczyna się 11 lutego i potrwa do 15 maja 2013. W kursie może wziąć udział każdy, kto chciałby doświadczyć na czym polega społecznościowy kurs e-learnigowy, w jaki sposób taki kurs można zaprojektować i poprowadzić.

Osią uczenia się jest przede wszystkim aktywne współdziałanie i dyskusje między uczestnikami, którzy dzięki zaangażowaniu w zadania wzajemnie uczą się od siebie. W trakcie 3 miesięcy trwania kursu każda osoba dowie się i przećwiczy, jak formułować cele zajęć, projektować konkretne ćwiczenia e-learningowe, motywować grupę czy moderować dyskusję online.  Więcej o naszej filozofii zajęć przeczytać można szerzej w artykule opublikowanym na portalu Edunews.

Kurs składa się z 10 modułów realizowanych w całości przez Internet:

  1. Wprowadzenie i rozgrzewka
  2. Rola refleksji w uczeniu się
  3. Formy e-learningu
  4. Projektowanie celów
  5. Projektowanie e-tywności
  6. Projektowanie zasobów
  7. Motywacja na kursie online
  8. Praca grupowa online
  9. Moderowanie dyskusji
  10. Rola prowadzącego

Uczestnicy spotykają się na platformie kursu przez 3 miesiące, pracując około 5 godzin tygodniowo (w sumie 60 godzin). Na początku i pod koniec kursu  zaplanowane są dwa spotkania na wideokonferencji, gdzie będziemy mogli się nawzajem poznać, zobaczyć i podyskutować o uczeniu się w sieci.

Kurs jest prowadzony przez doświadczonych pracowników Centrum e-Learningu AGH. Prowadzący będą stale obecni na kursie, organizując pracę, udzielając uczestnikom wsparcia i rozwojowej informacji zwrotnej. Każda osoba, która ukończyła kurs, otrzymuje certyfikat.

Termin: 11 lutego – 15 maja 2013

Koszt: 450 złotych

Rejestracja: trwa do 31 stycznia. Link dostępny na stronie  http://www.cel.agh.edu.pl/rejestracja-projektowanie-i-prowadzenie-kursow-online_11-02-2013/. Warunkiem uruchomienia kursu jest zgłoszenie się co najmniej 10 uczestników. Po zakończeniu rejestracji, w poniedziałek 1.02 osoby zarejestrowane poinformujemy  mailowo czy kurs zostanie uruchomiony. Prosimy o nadesłanie dowodu wpłaty (skan, zdjęcie, PDF) na adres cel@agh.edu.pl w terminie do 8 lutego 2013.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Karoliną Grodecką: mailowy: cel@agh.edu.pl lub telefoniczny 12 6173771.

Serdecznie zapraszamy!

zdjęcie na stronie głównej posta: Flickr, opensourseway na licencji CC BY-SA

Dodaj komentarz