OBS Studio, czyli jak nagrać swój webinar?

Nagrywanie wykładów czy spotkań online nie jest konieczne do wykazania, że zajęcia ze studentami się odbyły.

Jeśli chcesz nagrać swój webinar i dysponować nim po przeprowadzonych zajęciach online, skorzystaj z rekomendowanego przez nas OBS Studio. Ten darmowy program do przechwytywania i nagrywania ekranów pozwoli ci zarchiwizować webinar lub udostępnić go studentom w formie pliku wideo.

Program można pobrać na platformy Windows, Linux oraz Mac OS ze strony OBS Studio. Po pobraniu i konfiguracji zalecamy wykonanie krótkiego filmiku testowego w celu upewnienia się, że dźwięk i obraz nagrywają się prawidłowo (warto również sprawdzić systemowe ustawienia ekranu i mikrofonu komputera).

Przedstawiamy jego krótką instrukcję: OSB Studio – instrukcja.

Jeśli potrzebujesz wysłać nagranie studentom, skorzystaj z zewnętrzych narzędzi np. Dysku Googla lub WeTransfer. Prosimy o nie zamieszczanie nagrania na kursie na UPeL.