Plan rozwojowy w CeL 2022/23

Dla CeLu wakacje to zawsze czas planowania. W rezultacie we wrześniu wracamy do Was z planem działań rozwojowych na cały semestr. A że lubimy sami się rozwijać i podejmować nowe wyzwania to i w ofercie wydarzeń mamy kilka nowości.

Pierwszą nowością jest wprowadzenie szkoleń bazowych, które stanowią wstęp do dalszego rozwoju w 4 obszarach kompetencji: e-Learning akademicki. Certyfikacja i Podstawy dydaktyki otwierają drzwi metodyczno-techniczne, Trening komunikacji pomaga zbudować podstawy kompetencji społecznych zaś Rentgen Otwartych Zasobów pomoże w tworzeniu materiałów dla studentów. Konsekwentnie możesz wybrać ścieżkę, w której chcesz się doskonalić.

W naszym planie rozwojowym na ten semestr mamy aż 5 nowych szkoleń w ścieżce metodycznej i ścieżce tworzenia materiałów. Podstawy dydaktyki, Metody pracy grupowej, Team-based Learning oraz Metody pracy ze studentami 1. roku to szkolenia, które pomogą w rozbudowaniu metodycznego narzędziownika. Z kolei szkolenie Wykorzystanie materiałów do prowadzenia zajęć wesprze w zbudowaniu stabilnych podstaw dotyczących prawa autorskiego w kontekście działań dydaktycznych. Zapisy na część szkoleń już zostały otwarte. Zapraszamy!

Drugą nowością jest kompleksowy program meetupów, podczas których chcemy zaproponować Ci pracę nad własnym dobrostanem. Przestrzeń do rozmowy tworzy Wojtek Baran. Na start przygotował 5 programów: o uważności, stresie, zdrowej pracy, asertywności i równowagdze cyfrowej. Zapisy na pierwszy meetup Trening uważności. Mindfulness już otwarte.

W nowym roku akademickim nie zabraknie spotkań live z waszymi ulubionymi metodykami i metodyczkami oraz zaproszonymi gośćmi i gościniami. Na wrzesień planujemy webinar dotyczący nowości na UPeL, a w październiku webinar na temat projektowanie zajęć w taki sposób, aby osoby studiujące uczyły się aktywnie, przy wsparciu i facylitacji nauczycieli i nauczycielek akademickich. Ale lista na październik nie jest jeszcze zamknięta 😉 Zapraszamy do udziału.

Nasza najnowsza inicjatywa, uruchomiona przed wakacjami, czyli podcast Dydaktyka na CeLowniku ma już 6 odcinków! A nowe nadchodzą. Od października planujemy regularne publikowanie. Stay tuned 😎