Co robimy

Sieci społecznościowe dla osób starszych

Sieci społecznościowe dla osób starszych

Wprowadzając w życie motto starożytnego filozofa Horacego „Odważ się być mądrym” – „Sapere aude!” projekt PEER ułatwia nieformalne i pozaformalne wzajemne uczenie się w społecznościach oraz sieciach społecznościowych poprzez wykorzystanie narzędzi Sieci 2.0 dla dorosłych powyżej 50-tego roku życia. Partnerzy z 6 krajów wspólnie pracują nad stworzeniem pakietu pedagogiczno – informatycznego dla operatorów sieci społecznościowych oraz instytucji czy firm, które chcą rozpocząć taką działalność.

Projekt jest koordynowany przez Centre for Social Innovation z Austrii, które organizowało spotkanie otwierające projekt. Centrum e-Learningu jest partnerem odpowiedzialnym za zaprojektowanie i wdrożenie pakietu PEER (narzędzi i serwisów) wspierających realizację założeń pedagogicznych.

Projekt rozpoczął się jesienią 20122. Do tej pory powstała interaktywna mapa sieci społecznościowych dla osób starszych, przeprowadziliśmy także wywiady z operatorami oraz warsztaty z użytkownikami ze Szkocji i Niemiec badając ich potrzeby i preferencje pod kątem uczenia się wzajemnego w sieciach.

Więcej informacji: http://www.peer-learning-50plus.eu

Dodaj komentarz