Co robimy

Śniadanie z webinarem – relacja

Śniadanie z webinarem – relacja

Stało się!

9 października 2019, punktualnie o 9:00 czasu lokalnego JM Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka wraz z Prorektorem ds Kształcenia prof. dr hab. inż. Wojciechem Łużnym, Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Anną Siwik oraz Dyrektorem CeLu prof. dr hab. inż. Janem Kusiakiem dokonali grupowego przecięcia wstęgi otwierając studio do prowadzenia webinarów.

Zależy nam na tym, aby było to miejsce dla wszystkich pracowników, łatwo dostępne i przyjazne. Skonfigurowany sprzęt, ustawione oświetlenie i przyjemna cisza pozwolą nie tylko zaoszczędzić czas, ale także w mniejszym stresie i większym komforcie skupić się na prowadzonym wykładzie czy spotkaniu.

Po uroczystym otwarciu – zgodnie z zapowiedzią – już podczas śniadania rozmawialiśmy o tym, dlaczego takie studio odmieni życie wszystkim prowadzącym webinary. Co odważniejsi zasiadali nawet za biurkiem w świetle reflektorów, by spróbować poczuć się, jak za sterami Boeinga i powiedzieć kilka słów do kamery. Testy wypadły pomyślnie!

Wiedzy jednak nigdy za wiele, zatem zaopatrzeni w kawę i ciastka, udaliśmy się na część bardziej merytoryczną. Webinarowe bingo wywołało niezłe zamieszanie w szeregach. Okazało się, że najtrudniej znaleźć kogoś, kto do webinarów nie jest przekonany, co dobrze wróży przyszłości tej formy realizacji zajęć. Dr inż. Anny Borowiec z WGiGu podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami w prowadzeniu webinarów ze studentami. A nasi goście z firmy Clickmeeting, Michał Rygielski i Tomasz Bołcun, zaprezentowali funkcje oprogramowania w kontekście aktywizowania studentów. Panowie dzielnie odpowiadali na dociekliwe pytania o integrację oprogramowania z Moodlem. Na samo zakończenie Agnieszka, Beata i Karolina z CeLu podzieliły się własnymi webinarowymi wpadkami zgodnie z zasadą, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach.

Inauguracja za nami, studio udostępnione – zapraszamy do CeLu!*

*Aby zarezerwować studio, wystarczy napisać do nas na maila: cel@agh.edu.plŚniadanie z webinarem from AGH-UST on Vimeo.