Materiały dostępne, ale ukryte na stronie kursu

Tutorial

Materiały dostępne, ale ukryte na stronie kursu

Aktywności i zasoby umieszczone w kursie mogą być widoczne, ukryte przed studentami lub mogą znajdować się w kursie i być dostępna dla studentów, ale nie wyświetlać się na stronie głównej kursu. Można do nich linkować z dowolnego innego zasobu lub aktywności i w ten sposób udostępnić ją studentom.

Włącz tryb edycji na kursie i przejdź do ustawień wybranego zasobu lub aktywności. Na potrzeby tutorilau będzie to zasób strona.

Następnie w zakładce “Standardowe opcje modułów” w polu Dostępność wybierz Uczyń dostępnym, jednak nie pokazuj na stronie kursu. Zapisz zmiany.

Przy ukrytym, ale dostępnym zasobie pojawi się dodatkowa etykieta z adnotacją o rodzaju dostępności.