Co robimy

UPeL: nowości w semestrze 2018/19

UPeL: nowości w semestrze 2018/19

Wakacje to dla nas zawsze czas intensywnych przygotowań do nowego roku akademickiego. I jak co roku również w te wakacje zaktualizowaliśmy platformę UPeL. Od nowego roku będziemy pracować na najbardziej aktualnej wersji czyli 3.5 mając dostęp do kilku nowych funkcjonalności oraz jednej nowej wtyczki.

AKTUALIZACJA PLATFORMY I NOWE FUNKCJONALNOŚCI
Przeszliśmy z Moodle 3.3 na Moodle 3.5. Jest kilka nowości, które warto poznać. Szczegółowy opis przygotowaliśmy na stronie Nowości na UPeL.

AKTUALIZACJA FAQ
Strona z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania została uzupełnione o nowe instrukcje. Znacznie rozbudowana została część dotycząca oceniania. Z instrukcjami można zapoznać się na stronie FAQ – Najczęściej zadawane pytania.

NOWA WTYCZKA – TESTY OFFLINE
Od nowego roku na wszystkich obszarach udostępniona jest wtyczka Testy Offline. Wtyczka umożliwia generowanie testów do wydruku z bazy pytań platformy UPeL. Jej dużą zaletą jest to, że pozwala w łatwy sposób wygenerować różne testy dla różnych grup oraz to, że wyniki testu można łatwo przenieść z powrotem na platformę skanując prace studentów. Szczegóły można znaleźć na stronie Wtyczki.