VR/AR W UCZELNI TECHNICZNEJ:

Anna Bajer-Leńczowska

Artykuł opublikowany 6 miesięcy i 3 dni temu.

W ramach projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni”,
numer umowy: MEiN/2022/DIR/1810, Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie zrealizowała zadanie:
Obsługa pracowni VR i szkolenia dla pracowników oraz Zakup licencji wraz z certyfikatami dostępu do biblioteki modułów VR Unity.

Podjęte działania: przeprowadzenie 4 cykli szkoleniowych w terminach 17.04, 29.05. 23.06. 07.07.2023 w pracowni EduVRLab z zakresu wykorzystania tej technologii w dydaktyce dla prac. nauk-dyd. AGH oraz zakupiono dostęp do biblioteki VR.

Korzyści działań: zwiększenie wiedzy i umiejętności prac. dyd.-nauk. w zakresie wykorzystania technologii VR w dydaktyce zarówno od strony sprzętu jak i metodyki kształcenia. Wykonawcy i eksperci: Szkolenie zaprojektowała i prowadziła wraz z zespołem specjalistów prac. nauk.-dyd. koordynatorka EduVRLab w AGH.
Osiągnięte rezultaty: podniesienie wiedzy i umiejętności 38 prac. nauk-dyd. w zakresie wykorzystania VR w dydaktyce przedmiotowej, zapoznanie się z możliwościami sprzętowymi i warunkami metodycznymi prowadzenia zajęć z wykorzystaniem VR. Rekrutacja otwarta dla wszystkich prac. nauk-dyd., zgodna z zasadami Systemu Wsparcia Dydaktyki AGH poprzez stronę internetową www.cel.agh.edu.pl.

Licencja na dostęp do biblioteki gotowych modułów VR pozwoli na pełniejsze wykorzystanie kompetencji zdobytych podczas szkolenia z VR dla  prac. nauk.-dyd. prowadzących zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnych metod kształcenia.