Co robimy

Wirtualna przedsiębiorczość

Wirtualna przedsiębiorczość

Dziś kilka zdań na temat książki „Cross Border Virtual Enterpreneurship„, której 3 egzemplarze będą w do wygrania w tym tygodniu w naszym konkursie na „Blipie„. Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, założyliśmy w tym serwisie mikroblogowym „firmowe” kont – celagh.

Redaktorem książki jest C.A. van Dorp. Powstała ona w ramach międzynarodowego finansowanego przez UE projektu, którego koordynatorem była organizacja EADTU (European Association of Distance Teaching Universities). Jej podtytuł brzmi „European Funded Research on Flexible Modality Enterpreneurship Eductaion and Training„. Jest nieporęcznie długi, ale za to wiele wyjaśnia.

Celem projektu CBVE było znalezienie sposobu na stymulowanie rozwoju zawodowego studentów. Ma się to udać dzięki zastosowaniu nowoczesnych, innowacyjnych metod kształcenia. W szczególności oznacza to otwartość i elastyczność procesu dydaktycznego. Autorom zależało też na tym, by kształcenie kompetencji związanych z przedsiębiorczością osadzić w kontekście rozwoju przez całe życie. Wreszcie, projekt ma stymulować współpracę międzynarodową – ma kształcić przedsiębiorców europejskich, anie polskich czy angielskich.

Tyle idee. A co konkretnego można znaleźć w tek książce?

Autorzy zaczynają od wyzwań w obszarze, które przed

nami stoją. Pokazują, jak ważne jest kształcenie przedsiębiorczości. Umiejscawiają swój projekt w kontekście programów europejskich. To jednak tylko tło. W ramach CBVE zaproponowano i wdrożono bardzo konkretne rozwiązania. Są one omówione. To też rezultat pracy konsorcjum – ich pomysły były przecież testowane „na żywych ludziach”, w ramach kursów pilotażowych przeprowadzanych na kilku europejskich uczelniach. Książka jest więc bogata w przykłady,studia przypadków i konkretne rady, jak wcielać opisane założenia edukacyjne w praktyce.

„Cross Border Virtual Enterpreneurship” powinna się okazać przydatna zarówno dla studentów, którzy myślą o założeniu własnego biznesu, jak i nauczycieli czy wykładowców, którzy ich tego uczą.

Zapraszamy do konkursu.

Dodaj komentarz